[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۶
  • دوره جدید

رئیس اتاق بازرگانی فارس: رسانه‌ها خودسانسوری نکنند، روزنامه شیراز نوین

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس گفت: در حال حاضر و بنابه شرایط کشور رسانه‌ها باید دست از خودسانسوری برداشته و با هدف احیای سرمایه‌های اجتماعی خط قرمزهایی که برای خود تعریف کردند را بشکنند.
به گزارش دریافتی شیرازنوین به نقل از روابط عمومی ‌اتاق بازرگانی فارس، جمال رازقی در نشست هم‌اندیشی مدیر مسئولان و مدیران رسانه‌های استان و هیئت رئیسه اتاق بازرگانی فارس برگزار شد، بیان کرد: امروز اینکه رسانه‌ها به موارد مورد مطالبه مردمی دلسوزانه بپردازند یک وظیفه ملی، شرعی و انسانی است لذا باید خط قرمزهای خود را بشکنند زیرا در غیر این صورت آینده کشور در خطر خواهد بود. وی افزود: به دلیل تصمیم‌های نادرست برخی از مسئولان سرمایه اجتماعی و اعتماد مردمی ‌در کشور دستخوش تغییرات شده که در این میان عدهای نیز از خارج از کشور برنامه‌هایی را برای کشور ما دنبال می‌کنند که علت مضاعفی برای به بیراهه کشیدن فضای موجود کشور است. 
رازقی اظهار داشت: در این شرایط دلسوزان واقعی ایران و نظام که رسانه‌ها در رأس آنها قرار دارند باید برای ایجاد انسجام و یکپارچکی در کشور و منافع ملی اقداماتی را انجام دهند که به بهبود وضعیت کشور کمک کند.
رئیس اتاق بازرگانی فارس اضافه کرد: فساد یکی از موانع اساسی فضای کسب و کار و جذب سرمایه‌گذاری در کشور است به طوری که امروز فساد بیش از سایر بخش‌ها اقتصاد کشور را تحت تأثیر قرار داده است و در این میان رسانه‌ها رسالت و نقش محوری در مقابله با فساد دارند. وی با اشاره به موارد فساد نهادینه شده در کشور ادامه داد: در 50 سال اخیر سیاست کشور بر سرکوب تولید و صادرات بوده و در دوران‌های مختلف به اشتباه به جای هدف‌گذاری بر تولید پایدار به موضوع اشتغال پرداخته شده که اگر سیاست تولید کشور را دنبال کرده بودیم امروز وضعیت اقتصاد ما این چنین نبود. رازقی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: اتاق بازرگانی فارس در دو سال اخیر حرکت بر مبنای علم در حوزه اقتصاد را سرلوحه کار خود قرار داده است که در این زمینه اقدام به تولید مطالب کارشناسی مبتنی بر تجربه فعالان اقتصادی استان و ارائه به تصمیم‌گیران در کشور و استان برای رفع موانع کسب و کار کرده است. رئیس اتاق بازرگانی فارس تصریح کرد:  در حال حاضر 10 دفتر مطالعات اجتماعی و اقتصادی، پایش فضای کسب و کار، آینده‌پژوهی، سلامت اداری، تبادل تکنولوژی، بهبود مستمر، دبیرخانه شورای پژوهش و دبیرخانه شورای گفتگو در اتاق بازرگانی فارس فعال است و کارهای بزرگی را در استان انجام داده است. وی با بیان اینکه در موضوع بحران‌های ارزی راهکارهایی را اتاق بازرگانی فارس به تصمیم‌گیران در سطح ملی ارائه کرده است افزود: در بسته جدید ارزی ارائه شده در حوزه ارز در کشور بیش از 90 درصد پیشنهادات اتاق بازرگانی فارس لحاظ شده بود که امیدواریم این کار علمی ‌تا حدود بسیاری بتواند راهگشای مشکلات بخش اقتصاد کشور باشد. رازقی بیان کرد: اتاق بازرگانی فارس در جهت توسعه استان فارس به ویژه در بخش مبارزه با فساد، آماده همکاری در بخش‌های مختلف تولید محتوا و کار کارشناسی و علمی ‌است و ما در کنار رسانه‌ها هستیم.
در این نشست مدیران مسئول و مدیران رسانه‌های استان فارس به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی