[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۷
  • دوره جدید

خبرنگار واقعی منفعت‌طلب نیست، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- محمد شبیری

mohammad4838@yahoo.‌com

فرمانده انتظامی ‌فارس در مراسم تقدیر از خبرنگاران حوزه پلیس به نقش خبرنگار در اطلاع رسانی به اقشار گوناگون جامعه اشاره کرد و گفت: بار مسئولیتی که بر دوش خبرنگاران نهاده شده است، وزین و پراهمیت بوده و در این جایگاه آنها، شفاف‌سازی حرف اول را می‌زند.
سردار احمدعلی گودرزی که با صارمی، شهید رسانه نسبت خویشاوندی داشته، افزود: بی‌شک انتخاب این روز به عنوان روز خبرنگار قابل تقدیر و ستایش است؛ چرا که او به لحاظ تدین و مسئولیت‌پذیری نمونه و در عزم خود راسخ بود. وی با اشاره به اینکه شهید صارمی‌ الگویی کامل برای خبرنگاران است، اضافه کرد: خبرنگار واقعی کسی است که با چشمان باز در وقایع می‌نگرد و بی‌آنکه منفعت خود را در نظر بگیرد با رفتار جست‌وجوگر سعی در آبادسازی جامعه دارد. گودرزی با تأکید بر اینکه خبرنگاران در ایجاد امنیت از منظر اطلاع رسانی و آگاه‌سازی نقش دارند، ادامه داد: آنها با تهیه اخبار و گزارش دقیق و سنجیده می‌توانند استان را برای متخلفان و مجرمان ناامن کنند و یاور نیروهای انتظامی‌ باشند.
وی نسبت به گسترش فساد در جامعه انتقاد کرد و گفت: خبرنگار با پُرکردن حفره بین مسئولان و مردم می‌تواند از شیوع فساد نیز در جامعه جلوگیری کند که اقدامی درخور توجه و ستایش است.
گفتنی است در  این مراسم با حضور سرپرست مؤسسه اعتباری نور منطقه جنوب کشور مهدی زارع، رئیس پلیس راهور فارس سرهنگ مصطفی عباسی، رئیس پلیس اطلاعات و امنیت فارس سرهنگ یوسف ملک زاده برگزار و از خبرنگاران تقدیر به عمل آمد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی