[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۱
  • دوره جدید

گام اول سپاسی با مجید صالح، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: فجرسپاسی سال گذشته در آخرین روزها جواز حضور در لیگ برتر را از دست داد تا حسرت لیگ برتری شدنش ۵ساله شود. حالا و پس از گذشت حدود سه ماه از پایان فصل قبل، امروز شروعی دوباره برای طلایی‌پوشان است تا یک بار دیگر شانس خود را برای بازگشت به سطح اول ایران آزمایش کنند.
فجری‌ها علاوه بر سرمربی خود، تعداد زیادی از بازیکنان مؤثر فصل گذشته‌شان را هم از دست دادند و برای فصل جدید با چالشی جدی مواجه‌اند. مجید صالح سرمربی تهرانی جای کلانتری شیرازی را گرفته است. مربی بادانش فوتبال ایران، دومین تجربه سرمربی گری خود را در ۱۴سال اخیر سپری می‌کند و از این حیث، مربی باتجربه‌ای به شمار نمی‌رود. اما او یک چهره شناخته شده و خوشنام در فوتبال ایران است و از لحاظ علم فوتبال در سطح بالایی قرار دارد. در صورتی که فضا برای راحت کار کردن او و بازیکنانش مهیا باشد، موفقیت دور از دسترس نخواهد بود.
حریف امروز این تیم،‌ اکسین البرز است. تیم کرجی که در دو سال گذشته یکی از تیم‌های خوب لیگ یک بوده، امسال با سرمایه‌گذاری مضاعف، یکی از شانس‌های جدی صعود به شمار می‌رود. آن‌ها یکی از متخصصان لیگ یک، یعنی فراز کمالوند را روی نیمکت خود می‌بینند و همین رویکرد نشان دهنده عزم جدی آن‌ها برای لیگ برتری شدن است.
اما مجيد صالح سرمربی فجر شهيد سپاسی در خصوص بازی امروز گفت: هميشه بازي‌های ابتدايی ليگ برای همه تیم‌ها سخت است، چراكه كمترين ميزان شناخت را از حریف دارند. تيم اكسين تيمی است كه از كادر فنی خوب و بازيكنان باتجربه بهره می‌برد، اما ضمن احترام به مجموعه اكسين البرز، خود را مهيای يک بازی جوانمردانه و توام با امتياز خواهیم کرد.
صالح ادامه داد: با اينكه زمان زيادی را برای بدنسازی و تمرينات پيش فصل از دست داديم؛ ولی توانستيم با انجام آيتم‌های فشرده و همچنين دوبازی تداركاتی در شيراز و برگزاری يک اردوی چهارروزه در تهران، تا حدودی شناخت خوبی به شرايط تيم و بچه‌ها پيدا كنيم و اكنون آماده انجام اولين بازی ليگ هستیم.
وی در خصوص تغييرات زياد در تيم و اينكه آيا ايجاد هماهنگی مستلزم زمان بيشتری است افزود: همان‌طور كه می‌دانيد حدود هفتاد درصد تغييرات در تيم داشته‌ايم و قطعاً هرچه از هفته‌های ابتدايی بگذرد، تيم به‌ هارمونی مناسبی دست پيدا خواهد كرد و ان‌شاءالله بازی‌های تماشاگرپسندی ارائه خواهيم كرد.
سرمربی فجری‌ها در پایان گفت: شاكله تيم فصل كنونی را سربازان تشكيل داده‌اند و ما با اضافه نمودن چند بازيكن باتجربه، اميدواريم بتوانيم زودتر شكل تيمی مناسبی پيدا كنيم تا با انجام بازی‌های زيبا، دل هواداران شيرازی را شاد کنیم. تمام تلاش مديريت باشگاه، كادر فنی و بازيكنان تيم، رساندن تيم فجر سپاسی به جايگاه اصلی خود است كه اين مسئله ميسر نخواهد بود مگر با عزم عمومی و به طور مشخص، حمايت مسئولان استانی و هواداران.‌
دیگر نماینده شیراز یعنی قشقایی هم فردا اولین دیدار خود را برگزار می‌کند و در ورزشگاه پارس شیراز به مصاف مس رفسنجان خواهد رفت.
حضور فجری‌ها در گلزار شهدا،‌ پیش از اولین بازی فصل
بازیکنان‌‌ و کادر فنی فجرسپاسی پیش از نخستین دیدار خود در لیگ دسته اول در فصل جدید، در گلزار شهدا و بر سر آرامگاه شهید عبدالمجید سپاسی‌ حاضر شدند و از روح پرفتوح این شهید برای حضور در رقابت‌های فصل جدید، رخصت گرفتند. همچنین سرهنگ جعفر جعفری مدیرعامل سابق فجرسپاسی و بنیان‌گذار این باشگاه، به صورت سرزده و اتفاقی سر خاک شهید سپاسی حضور یافت و با بازیکنان این تیم نیز گفت‌وگو کرد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی