[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

اتاق تهران سرمایه‌‌گذار سد ‌هایقر فارس می‌شود، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان فارس گفت: از سمت اتاق بازرگانی تهران برای سرمایه‌گذاری در طرح نیمه‌تمام سد ‌هایقر درخواست شده است و هفته آینده برای بازدید این طرح به استان فارس می‌آیند.
حمیدرضا دهقانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، با بیان اینکه براساس تبصره 19 قانون بودجه 7 طرح آبرسانی نیمه‌تمام استان فارس قابلیت واگذاری به بخش خصوصی را دارد، اظهار داشت: به دلیل اینکه آب قیمت ابلاغی دارد ممکن است برای سرمایه‌گذاران توجیه اقتصادی نداشته باشد بنابراین با انجام بررسی‌های دقیق طرح‌هایی که جذابیت داشته باشد برای واگذاری به سرمایه‌گذاران معرفی می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: طرح‌هایی که حقابه کشاورزی نداشته باشند و برای صنعت مورد استفاده قرار گیرند در طرح واگذاری پروژه‌های نیمه‌تمام دولتی به بخش خصوصی مدنظر هستند و سد ‌هایقر به عنوان گزینه اصلی ما محسوب می‌شود. مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای فارس عنوان کرد: از اتاق بازرگانی تهران برای سرمایه‌گذاری در این سد درخواست شده است و اواخر این هفته یا هفته آینده برای بازدید از این پروژه به استان فارس سفر می‌کنند. وی با بیان اینکه در حال حاضر سدهای استان‌ فارس از لحاظ ذخیره آب وضعیت خوبی ندارند و به جز سد سلمان فارسی، رودبال و چشمه عاشق مابقی سدها وضعیت مناسبی ندارند، گفت: در حال حاضر میزان ذخیره آب سد سلمان فارسی 650 میلیون مترمکعب است که بیشتر این آب قابل مصرف است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی