[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۳
  • دوره جدید

بهره‌برداری از دو نیروگاه خورشیدی ، روزنامه شیراز نوین

استان فارس با برخورداری از بیشترین پتانسیل جذب تابش انرژی خورشیدی به‌عنوان یکی از مستعدترین استان‌های کشور در احداث نیروگاه‌های خورشیدی مطرح است. به همین منظور بهره‌گیری از نیروگاه خورشیدی درراستای اجرایی شدن سیاست‌های کلان طرح اقتصاد مقاومتی در اولویت پروژه‌های صنعت برق کشور قرار دارد. 
در همین راستا دو نیروگاه خورشیدی هرکدام به ظرفیت ده مگاوات در مناطق اقلید و دیندارلو در استان فارس باصرف اعتبار 100 میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.  
 به گزارش دفتر روابط عمومی ‌شرکت برق منطقه‌ای فارس مهندس عبدالعزیز کریمی ‌مدیرعامل این شرکت به اهمیت احداث نیروگاه خورشیدی و تولید برق از انرژی‌های تجدیدپذیر اشاره و اظهار کرد: حرکت به‌سوی استفاده از سوخت‌های غیرفسیلی و انرژی‌های تجدیدپذیر یکی از اهداف مهم وزارت نیرو است و روند این امر در استان فارس نیز با توجه به برخورداری از بیشترین پتانسیل جذب تابش انرژی خورشیدی، بسیار چشمگیر است. 
وی نظر سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی را به احداث نیروگاه‌های خورشیدی جلب کرد و آنگاه گفت: تاکنون استقبال خوبی از طرف سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی درراستای احداث نیروگاه خورشیدی به عمل آمده است در این راستا وجود کارخانه تولید پنل خورشیدی در شهرک صنعتی شیراز، کمک شایان توجهی به این روند خواهد کرد. امیدوارم در آینده شاهد شکوفایی استفاده از فن‌آوری‌ها و تکنولوژی‌های استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر باشیم. 
در ادامه مهندس حمزه روغنیان معاون بهره‌برداری شرکت برق منطقه‌ای فارس به توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور اشاره کرد و گفت: با در نظر گرفتن توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور و لزوم تغییر رویکرد تولید انرژی از سوخت‌های فسیلی به انرژی‌های نو، وزارت نیرو حمایت خود را از سرمایه‌گذاران در بخش خصوصی اعم از داخلی و خارجی اعلام كرده است.
وی در ادامه افزود: خوشبختانه با افزایش سرعت در اجرای طرح‌های مزبور، روز به روز شاهد روند مثبت و نتایج رو به رشد سیاست‌های دولت در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و تولید و شکوفایی کشور هستیم.
 مهندس روغنیان احداث نیروگاه خورشیدی ساخت داخل  در شمال فارس را اقدامی ‌مهم و اساسی ذکر کرد و گفت: این نیروگاه بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور است که  برای اولین بار با طراحی صددرصد ایرانی و بومی ‌و با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی انجام می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی