[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۰
  • دوره جدید

کاهش ۳۰۰ کیلومتری مسیر لارستان به مشهد، روزنامه شیراز نوین

با حضور مهندس حسن‌نیا معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور لارستان به ایستگاه راه‌آهن زاهد محمود و استان کرمان متصل شد.
به گزارش روابط عمومی ‌اداره کل راه و شهرسازی لارستان، مهندس حسن‌نیا معاون وزیر راه و شهرسازی با حضور در لارستان یکی از پروژه‌های این اداره را در سال جاری افتتاح کرد. 
وی با پیمودن 170 کیلومتر و حضور در منطقه محروم درز و سایبان آبنمای 300 متری این محور راه افتتاح کرد و ضمن اینکه رهایی از بن‌بست برای این منطقه به ارمغان آورد،  لارستان را به شبکه ریلی کشور و استان کرمان متصل کرد.
مهندس باقری‌فرد مدیرکل راه و شهرسازی لارستان در آیین بهره‌برداری از این مسیر اظهار داشت: این آبنما به طول 300 متر که بیش از 175لوله با قطر دو متر بر روی رودخانه فصلی درز و سایبان نصب شده تا بزرگترین مشکل مردم این منطقه و لارستان در فصل بارندگی و مسدود شدن محور بر طرف شود و مردم لارستان ضمن اتصال به شبکه ریلی کشور به استان کرمان و شرق کشور نیز متصل شوند. 
مدیرکل راه و شهرسازی لارستان ادامه داد: با تلاش راهداران این اداره کل در گرمای طاقت‌فرسای بالای 50 درجه توانستند این آبنما را احداث کنند و شایسته است از زحمات این عزیزان تشکر کنیم.
وی افزود: با بهره‌برداری از این آبنما دسترسی مردم لارستان به ایستگاه راه‌آهن سراسری کشور  میسر شد و فاصله لارستان تا ایستگاه راه آهن زاهد محمود ۱۷۰ کیلومتر، لار تا حاجی آباد هرمزگان ۲1۰ کیلومتر، لار تا سیرجان ۳۳۰ کیلومتر، لار تا کرمان ۴۵۰ کیلومتر می‌شود.  
باقری فرد ادامه داد: یکی دیگر از ویژگی‌های بارز این پروژه کاهش 300کیلومتری لارستان به مشهد مقدس است که تا کنون مردم لارستان برای رفتن به مشهد مقدس سه گزینه پیش رو داشتند اولین مسیر راه ارتباطی لار- شیراز-یزد- مشهد به طول 1700 کیلومتر،  مسیر دوم لار- شیراز-  تهران- سمنان- مشهد مقدس به طول 2168 کیلومتر و مسیر سوم لار- شیراز- تهران- ساری- مشهد که به راه شمال معروف است به طول 2826 کیلومتر و مسیر جدید لار- درز و سایبان- حاجی‌آباد بندر- سیرجان- کرمان- مشهد به طول 1400 کیلومتر است که کاهش 300 کیلومتری مسیر را به همراه دارد و تأثیر بسیار زیادی در کاهش مصرف سوخت و زمان خواهد داشت. 
در ادامه محمدیان معاون فنی و زیربنایی اداره کل راه آهن هرمزگان در خصوص ایستگاه راه زاهد محمود لارستان اظهار داشت: با توجه به راه‌اندازی این محور و دسترسی مردم جنوب فارس بخصوص لارستان به این ایستگاه و تقاضای مردم برای برقراری توقف قطار مشهد، از این پس کلیه قطارهای تهران اصفهان مشهد در این ایستگاه توقف دارند و مسافرین می‌توانند با مراجعه به این ایستگاه نیم ساعت قبل از رسیدن قطار از این ایستگاه برای تردد استفاده کنند. وی ابراز امیدواری کرد: در صورت استقبال مردم لارستان و جنوب فارس از این ایستگاه اداره کل راه آهن سهمیه‌ای برای مسافران منطقه در نظر خواهد گرفت که در این صورت کاهش چشمگیر قیمت بلیط را نیز به همراه خواهد داشت.
محمدیان در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر این ایستگاه امکانات اولیه شامل پارکینک خودرو، سالن انتظار، سرویس بهداشتی و نمازخانه را دارد و امیدواریم در آینده نزدیک بتوانیم نسبت به تجهیز بیشتر برای رفاه مسافران در این ایستگاه بسترهای لازم را فراهم کنیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی