[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۲
  • دوره جدید

تکرار برای واگذاری، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس گفت: بودجه یک ساله عمرانی این استان که رقمی ‌در حدود یک هزار و 500 میلیارد تومان است، پاسخگوی تکمیل تمام طرح‌های نیمه‌تمام فارس نیست.
ساسان تاجگردون، در نشست هم‌اندیشی بررسی طرح‌های قابل واگذاری به بخش خصوصی در شیراز در جمع خبرنگاران افزود: هم‌اینک در استان حدود 2 هزار و 500 طرح نیمه تمام وجود دارد که برای تکمیل آنها 20 هزار میلیارد تومان اعتبار لازم است.
وی ادامه داد: طبیعی است که تأمین این میزان اعتبار با استفاده از منابع دولتی ممکن نیست و برای جذب اعتبارات مورد نیاز باید به سمت دیگری حرکت کنیم.
او گفت: از سوی دیگر نقدینگی موجود در جامعه که روز به روز در حال افزایش است چنانچه به این سمت سوق داده نشود به سمت و سویی می‌رود که باعث افزایش میزان تورم در برخی حوزه‌ها خواهد شد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس اظهار داشت: بنابراین این نقدینگی باید به سمتی برود که تبعات اقتصادی مثبتی از جمله افزایش نرخ رشد اقتصادی، افزایش اشتغال نسبتاً پایدار و تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام را به دنبال داشته باشد. تاجگردون افزود: دولت با هدف ترغیب سرمایه‌گذاران برای ورود به این موضوع، مشوق‌های ویژه‌ای را در نظر گرفته که از آن جمله می‌توان به تأمین منابع بانکی ارزان‌قیمت و امکان ایجاد تغییر کاربری مرتبط با طرح‌ها اشاره کرد.
وی، در مورد شرایط تغییر کاربری در طرح‌ها گفت: از آنجا که ممکن است یک پروژه در یک نقطه جغرافیایی برای سرمایه‌گذار جذابیت ایجاد نکند، دولت به مدیر دستگاه اجرایی اجازه داده که برای تغییر کاربری به گونه‌ای که با آن پروژه سنخیت لازم را داشته باشد، اقدام کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی