[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۵
  • دوره جدید

مشکلات قدیمی ‌شیر بزرگتر شد، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- فرزاد وثوقی

farzad_vossoghi@yahoo.com

 

 وقتی نسبت به مسائل کوچک بی‌اعتنایی می‌شود، مسئله به مشکل و مشکل به بحران تبدیل می‌شود. حالا باید دید مقصر این همه بی‌اعتنایی به مسئله شیر نمایندگان حوزه شیراز هستند یا نماینده عالی دولت در فارس؟ نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی‌ در حاشیه‌ی دیدار با انجمن صنفی تولیدکنندگان فرآورده‌های لبنی فارس بیان کرد: خروج فزاینده‌ و غیرمتعارف شیر تولیدی از استان فارس، صنایع لبنی را در آستانه‌ی تعطیلی قرار داده است.
فرج‌الله رجبی، مشکلات واحدهای تولیدکننده شیر و لبنیات در این شهرستان را جدی دانست و تأکید کرد: تداوم این مشکلات منجر به تعطیلی این واحدها و بروز مسائل دشوارتری خواهد شد. او از استاندار فارس به‌عنوان مدیر ارشد استان درخواست کرد: برای جلوگیری از تعطیل شدن صنایع لبنی شخصاً و به شکل اورژانسی به موضوع ورود کند.
رجبی گفت: حدود ۴۰ کارخانه‌ی بزرگ و متوسط و کوچک لبنی در این استان فعال است که تعطیل شدن این واحدها به معنی بروز مشکل بیکاری شاغلان و مواجهه مردم با تأمین مایحتاج روزانه‌شان خواهد بود.
نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی‌ ضمن انتقاد از وجود چنین مشکلاتی بر سر راه تولیدکنندگان و نحوه‌ی برخورد با آنان گفت: درحالی که ۲۰ واحد تولید محصولات لبنی در فارس تعطیل شده و مابقی آنها در آستانه‌ی تعطیلی قرار دارد، هیچ برنامه‌ی مشخصی از سوی دستگاه‌های متولی مشهود نیست.
او تصریح کرد: متأسفانه برخورد بانک‌ها با تولیدکنندگان نیز رفتاری خارج از شأن آنان است؛ شاید بهتر باشد سیستم بانک به‌جای برخوردهای آنچنانی با تولیدکنندگان، تلاش کند تا زمینه‌ی تخلف‌های مالی از بین برود.
رجبی تأکید کرد: اگر شاهد ورود سریع به موضوع و حل مشکلات تولیدکنندگان محصولات لبنی در فارس و شیراز و خصوصاً تعیین تکلیف خروج مشکوک شیر تولیدی فارس از این استان نباشم، موضوع را در قالب طرح سؤال از وزیر جهادکشاورزی و از مسیر مجلس دنبال خواهم کرد. 
در حاشیه خبر: نمایندگان شیراز به گونه‌ای با مشکلات مواجه می‌شوند انگار اطلاعی از آغاز بحران و ادامه آن در سال‌ها و ماه‌های اخیر نداشته‌اند. حالا هم از استاندار فارس خواسته شده اورژانسی وارد معرکه شود. باید این پرسش را با نمایندگان شیراز مطرح کرد در این سال‌ها کجا بوده‌اند که حالا در محاصره مشکلات و بحران‌ها قرار گرفته‌اند؟ آیا لازم نبوده هر از گاهی سری هم به اقتصاد شیراز و ایضاً فارس می‌زدید‌؟ آقای استاندار به تنهایی در این سال‌ها از صنایع به رکودکشیده بازدید کرده است، اما آقایان نماینده، یک دست صدا ندارد. 
مسائل و مشکلات به بحران‌ تبدیل‌شده این کارخانه‌ها تازگی ندارد چراکه سال گذشته هم همین بحران‌ها درست شد و می‌توانید به آرشیو روزنامه‌ها نگاهی داشته باشید. آقایان نماینده اگر سری به مناطق حاشیه‌ای شیراز بزنید همان مسائل و البته کمی ‌بزرگترشده، قبل از انتخابات گذشته مجلس حاکم است. بی‌آبی و بیکاری همچنان رجز می‌خواند، چرا که کارهای حزبی کمی ‌با فاصله از نیازهای مردمی‌ در حال اجراست.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی