[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۵
  • دوره جدید

گذرنامه گردشگران ورودی به ایران مهر نمی‌خورد، روزنامه شیراز نوین

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: درخواستی با امضای وی و وزیر صنعت با موافقت ناجا و وزارت امور خارجه به دولت ارائه شده که برای مقابله با تحریم‌های آمریکا و دغدغه برخی از گردشگران خارجی گذرنامه آنها برای ورود به ایران مهر نخورد‌. به گزارش خبرنگار ایرنا، علی اصغر مونسان روز شنبه در نشست با جامعه هتل‌داران کشور در هتل اسپناس گفت:درج نشدن مهر ورود در گذرنامه گردشگران ورودی برای این است که اگر این افراد برای ورود به ایران به‌خاطر تحریم‌های آمریکا دچار دغدغه هستند بدون نگرانی به ایران سفر کنند. مونسان افزود: نیروی انتظامی ‌و وزارت امور خارجه با این پیشنهاد موافقت کرده‌اند و برای اجرایی شدن آن منتظر مصوبه دولت خواهیم بود. معاون رئیس جمهوری ادامه داد: با وجود افزایش 38‌درصدی آمار گردشگران ورودی در3ماهه اول سال‌97 بنابر آمار پلیس مهاجرت تعداد گردشگران اروپایی کاهش پیدا کرده و این مسئله آثار بدی روی کارکرد هتل‌های 4 و 5‌ستاره ما داشته است اما با اتخاذ تصمیات لازم این دوره گذرا را سپری خواهیم کرد. مونسان تأکید کرد: برای تقویت چرخه گردشگری هتل‌ها درحال تدارک بسته حمایتی برای آنان هستیم‌. 
درخواست تشکیل کمیته برای تعیین قیمت بلیت هواپیما
مونسان گفت: افزایش ناگهانی قیمت بلیت هواپیماها برای گردشگری داخلی و خارجی ما مشکلات جدی ایجاد کرده و بر فعالیت‌های آژانس‌ها و هتل‌ها و دیگر بخش‌های گردشگری اثر نامطلوبی داشته است که طی نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهوری درخواست تشکیل فوری کمیته‌ای برای تعیین قیمت بلیت هواپیماها را داده‌ایم‌. وی اضافه کرد: قطع یارانه ارزی باعث این افزایش قیمت شده است که پیگیر حل این مسئله هستیم‌. مونسان از پیگیری دغدغه‌های هتلداران برای تعلیق یا کاهش مالیات بر ارزش افزوده فعالیت این گروه خبر داد و گفت‌: این موضوع را پیگیر خواهیم شد‌. وی اظهار کرد: براساس توافق‌نامه با سازمان برنامه و بودجه 87‌هزار میلیارد ریال اعتبار برای سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری اختصاص یافته که بخشی از آن مربوط به بازسازی‌، ساخت و توسعه هتل‌ها خواهد بود‌. 
دو نرخی شدن هتل‌ها برای گردشگران داخلی و خارجی
معاون رئیس جمهوری با استقبال از پیشنهاد جامعه هتلداران برای دو نرخی شدن ارائه خدمات به ایرانی‌ها و خارجی‌ها تصریح کرد: اگر جامعه هتلداران و دفاتر خدمات مسافرتی در این رابطه به نتیجه برسند آماده‌ایم تا برای تعلق نگرفتن یارانه به خارجی‌ها و رونق هتل‌ها از این پس هزینه خدمات هتل‌ها برای ایرانی‌ها به صورت ریالی و برای خارجی‌ها به صورت ارزی دریافت شود‌. وی ادامه داد: برای حمایت از هتل‌ها و تأسیسات اقامتی با واحدهای اقامتی غیر‌مجاز با همکاری ناجا برخورد خواهیم کرد و بر اساس یک ابلاغیه به دستگاه‌های دولتی به آنها تذکر خواهیم داد تا مراکز اقامتی خود را مانند مدارس، دانشگاه‌ها و دیگر اماکن عمومی ‌در اختیار مسافران قرار ندهند زیرا خلاف مصوبه دولت است‌. 
جابه‌جایی مدیریتی برای بهبود کارکرد سازمان 
رئیس سازمان میراث فرهنگی درباره اخبار مختلف برکناری یا استعفای محمد محب خدایی معاون گردشگری این سازمان طی روزهای گذشته اظهار کرد: ما نیاز به یک بازنگری در سیستم مدیریتی‌مان داریم. معتقدم در انتشار شایعه برکناری رسانه‌ها نقشی نداشته‌اند، البته بحث جابه‌جایی مدیریتی هنوز هم مطرح است اما برخی با راه‌اندازی هیاهو به این موضوع پرداخته‌اند‌. مونسان افزود: بحث جابه‌جایی‌ها به دلیل بهبود اقدامات و عملکرد این سازمان و برخی تغییرات نیز به‌دلیل ابلاغیه قانون بازنشستگان خواهد بود اما در انجام تغییرات مدیریتی از نظرات انجمن‌ها و تشکل‌ها بهره خواهیم برد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی