[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۵
  • دوره جدید

لُبّ کلام هواداران واقعی فجرسپاسی - مسئول بی‌لیاقت، خجالت خجالت، روزنامه شیراز نوین

گروه ورزش- م. حامد  
دیروز فجرسپاسی در زمین خود با سه گل مغلوب نفت مسجدسلیمان شد و شرایط خود برای بقا در مسابقات این فصل را سخت‌تر کرد. ورزشگاه کوچک شهید دستغیب که به هیچ عنوان در شأن میزبانی از مسابقاتی در سطح لیگ دسته اول کشور نیست، دیروز هم چندهزار نفری را در خود جای داده بود. در میان این تماشاگران عده‌ای بودند که پس از گل دوم و سوم فرار را بر قرار ترجیح دادند و سعی کردند در این شکست سهیم نباشند. در حالی که در بازی قبل برابر ایران‌جوان بوشهر، خود را در پیروزی این تیم سهیم کرده بودند.
اما تماشاگران واقعی فوتبال شیراز ماندند و وقتی دیدند از این نمایش افتضاح تیمشان آبی گرم نمی‌شود، پس از دریافت گل دوم مسئولان شهرشان را نشانه رفتند. آنها عقیده داشتند که علت حقارت فعلی فوتبال شیراز، مسئولان این شهر هستند که باعث شدند تیم های ریشه دار و قابل احترام فوتبال شیراز که همواره در سطح اول فوتبال ایران حضور داشتند، حالا به روزی افتاده اند که یکی را باید در ته جدول دسته یک جست‌وجو کرد و دیگری را در ته جدول دسته سوم! اگر در طول 90دقیقه مسابقه دیروز هیچگاه حمله تند و تیزی را توسط بازیکنان فجر روی دروازه تیم ته جدولی نفت مسجدسلیمان شاهد نبودیم، اما پس از پایان بازی حملات تند و تیزی از سوی هواداران شیرازی روی سر بازیکنان و مربیان و مسئولان تیم ته جدولی فجرسپاسی آوار شد. آنها بازیکنان را هم از برچسب بی غیرتی بی نصیب نگذاشتند. شعارهایی که شاید صرفاً ناشی از عصبانیت بیش از حد هواداران این تیم بود. اما واقعاً چه اتفاقی افتاده بود که بازیکنان فجر توانایی یک حمله درست و حسابی روی دروازه حریفشان را نداشتند؟ آن هم حریف بحران زده که در بازی‌های اخیرش نتایج بدی گرفته و می‌توانست با شکست در این بازی به منطقه سقوط هم وارد شود! فجر دیروز از تیمی سه گل خورد که در هشت دیدار اخیرش نه تنها به هیچ پیروزی دست نیافته بود، که حتی در زمین خودش هم بیش از یک گل به هیچ حریفی نزده بود! آنها دو هفته پیش در مسجدسلیمان هم نتوانستند تیم قعرنشین استقلال اهواز را شکست دهند. بنابراین از شکست دیروز فجر می‌توان به عنوان یکی از حقارت بار‌ترین نتایج تاریخ این تیم یاد کرد و قطعاً یکی از روزهای سیاه فوتبال شیراز، دیروز رقم خورد. پس از این بازی غلام پیروانی هم حاضر به هیچ صحبتی در خصوص بازی نشد و فقط با یکی از تماشاگران عصبانی فجر به بگومگو پرداخت. هواداری که عقیده داشت بازیکن تیمش حق ندارد در جواب اعتراض هواداران، به آنها فحاشی کند! مهدی کریمیان کاپیتان فجر هم در پاسخ به هوادارانی که می‌گفتند «خجالت بکشید» با عصبانیت به جایگاه مسئولان اشاره کرد «اینها باید خجالت بکشند».
به هر حال بازی دیروز هم مثل نود درصد بازی‌های دیگر فجر سپاسی در این فصل، تماشاگران را عصبی و ناراحت به خانه فرستاد اما شاید باز هم مسئولان این شهر عقیده داشته باشند که فوتبال همین است و این نتایج در فوتبال طبیعی است. شاید آنها عقیده دارند که پتانسیل فوتبال شیراز همینقدر است یا نیازی نیست که فوتبال‌خیز‌ترین شهر ایران، تیم خوبی در سطح اول فوتبال این کشور داشته باشد. اصلاً شاید از بچگی از فوتبال متنفر بوده اند. شهر «مال» خودشان است؛ دوست دارند فوتبالش را آتش بزنند. به کسی هم مربوط نیست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی