[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

هفتمین پیروزی شاهد شیراز در راه رسیدن به لیگ برتر - این تیم پا پس نمی‌کشد، روزنامه شیراز نوین

گروه ورزش- م. حامد  

پنجشنبه بعد از ظهر در سالن 22بهمن، تیم شاهد شیراز با پیروزی مقابل حاجی منصف قائمشهر توانست دوباره به رتبه دوم جدول برگردد و حالا برای صعود به پلی آف فقط کافیست همین رتبه را تا پایان مسابقات برای خود نگه دارد. در حقیقت هر آنچه که شاهد دوست داشت در بازی خودش و سایر تیم‌ها اتفاق افتاد:
مبل کریمی البرز ۳ - ۱ آتلیه طهران قم
شاهد شیراز ۲ - ۱ حاجی منصف قائم شهر
استقلال نوین ماهشهر ۲ - ۲ مقاومت قرچک
فردوسی مشهد ۱ - ۱ پاس قوامین تهران
با این نتایج شاهد توانست با صعود دو پله‌ای در جدول، از تیم های حاجی منصف قائمشهر و آتلیه طهران قم پیشی بگیرد و با توجه به توقف صدرنشین در ماهشهر، حالا به فاصله دو امتیازی صدرنشین رسیده است. شاهد در بازی پنجشنبه توانست 2 بر 1 نماینده قائمشهر را مغلوب کند. گل های شاهد در این بازی توسط سعید جعفری و محمد زارعی (شماره 18) به ثمر رسید. بازیکنان شاهد در این بازی: احسان جامه بزرگی، ایمان فلاحی، سلیمان فیجان، سیدعلیرضا موسوی، حامد دادفر، سعید جعفری، محسن فقیهی راد، محمدعلی پیلتن، محسن آزادی، محمد زارعی (شماره 17)، محمد زارعی (شماره 18)، رضا محمدیان کشکولی. مربیان: امیرحسین برزگر و علیرضا مکارمانی، سرپرست: محمدطاهر فقیه منفرد. در جدول رده بندی گروه یک مسابقات فوتسال دسته اول باشگاه‌های کشور، مقاومت قرچک با 23 امتیاز صدرنشین است و شاهد شیراز با 21 و آتلیه طهران قم با 20 امتیاز دوم و سوم هستند. این سه تیم هر سه 12بازی انجام داده اند و این در حالیست که تیم‌های چهارم تا هفتم جدول رده بندی با امتیازاتی کمتر و یک بازی بیشتر همچنان به صعود امیدوارند. فقط تیم فردوسی مشهد با 11بازی و 14 امتیاز می‌تواند وضعیتی بهتر از سایر این تیم‌ها داشته باشد. بنابراین جدی‌ترین رقیب شاهد را می‌توان آتلیه طهران قم قلمداد کرد. این دو تیم در هفته ماقبل پایانی در قم به مصاف هم خواهند رفت. البته شاهد می‌تواند مدعی جدی صدرنشینی در این گروه هم باشد. در واقع اگر شاهد می‌خواهد از شانس بیشتری برای صعود به لیگ برتر برخوردار باشد، باید برای صدرنشینی این گروه بجنگد چون در صورت کسب رتبه دوم (که در جای خود بسیار ارزشمند است)، باید با صدرنشین مقتدر گروه دوم یعنی سن ایچ ساوه دیدار کند که طبیعتاً حریف سخت‌تری نسبت به سایر تیم‌های گروه دو برای شاهد خواهد بود. شاهد در دور رفت و در تهران توانسته با نتیجه قاطع 3 بر صفر مقاومت قرچک صدرنشین را شکست دهد و قطعاً توانایی تکرار این نتیجه را در شیراز هم خواهد داشت. اما آنها فعلاً باید به دیدار هفته آینده برابر پاس قوامین فکر کنند. این بازی روز سه شنبه همین هفته در تهران برگزار می‌شود. اما در گروه دو شرایط بالان صنعت روز به روز خطرناک تر و سخت تر می‌شود. این تیم که در اواخر نیم فصل اول روند رو به رشدی را پیش گرفته بود، از هفته دوم دور برگشت روندی نزولی و ناامیدکننده داشته و حالا نیاز به تلاشی بسیار زیاد دارد تا بلکه بتواند خود را از منطقه سقوط خارج کند. آنها روز پنجشنبه یکی از سنگین‌ترین شکست‌های فصل را در برابر تیم مدعی نفت امیدیه متحمل شدند. در این بازی که در شهر امیدیه برگزار شد، تیم نفت با 4گل نماینده شیراز را شکست داد. در سایر دیدارهای این گروه هم این نتایج به دست آمد:
رعد پدافند اصفهان ۵ - ۶ شهرداری رشت
نفت امیدیه ۴ - صفر بالان صنعت شیراز
زاگرس خوزستان ۱ - ۱ مقاومت مشهد
پارسیان شهر قدس ۴ - ۲ دانش ورزش فریمان
بدین ترتیب مقاومت مشهدِ انتهای جدولی هم یک امتیاز دیگر به بالان صنعت نزدیک شد و این درحالیست که تیم مشهدی یک بازی کمتر از نماینده شیراز انجام داده و این وضعیت بالان صنعت را خطرناک تر از چیزی که در جدول می‌بینیم نشان می‌دهد. بالان صنعت هفته آینده باید در شیراز به مصاف سن ایچ ساوه برود. بالان در بازی رفت بدجوری یقه این تیم مدعی را گرفته بود و در واقع هیچ تیمی به اندازه بالان صنعت، نماینده ساوه را در این شهر آزار نداد اما در نهایت بازی با برتری سن‌ایچ با حداقل اختلاف گل به پایان رسید. شاگردان سلطانی برای فرار از منطقه سقوط باید مانند بازی رفت بازی کنند و با بهره گیری از امتیاز میزبانی، سه امتیاز حیاتی این بازی را از آن خود کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی