[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

ورود اسلحه سرد به استادیوم آزادی، آزاد!، روزنامه شیراز نوین

با موضع‌گیری چهره‌ها و البته واکنش منفی که نسبت به اتفاقات چند‌هفته گذشته در استادیوم‌ها وجود داشت، به‌نظر می‌رسید جو هفته چهارم متفاوت باشد اما شرایط در آزادی همچنان در وضعیت قرمز قرار داشت. به گزارش «ورزش سه»، درگیری، سنگ‌پرانی، فحاشی و‌...‌‌؛ این مسائل اتفاقاتی بود که باعث شده بود تا سه‌هفته ابتدایی لیگ برتر با جنجال بزرگی روی سکوها همراه باشد. با این حال با شدت گرفتن این موضوع در دو دیدار استقلال‌- تراکتورسازی و استقلال خوزستان- پرسپولیس، چهره‌های ورزشی و البته ورزش دوستان با انتشار بیانیه‌هایی این حرکت را محکوم کردند. واکنشی که روز اول این مسابقات در هفته چهارم دلپذیر کرد و به نظر می‌رسید بار دیگر فضای فوتبال در استادیوم مناسب شود. اما در شرایطی که پرسپولیس تا دقایق پایانی از دستیابی به گل مقابل نفت مسجد سلیمان ناکام مانده بود و اسیر ضدفوتبال حریف شده بود، درگیری میان طرفداران دو تیم بار دیگر صحنه‌های تلخی را رقم زد.
در ثانیه‌های پایانی که هواداران پرسپولیس قصد خروج از استادیوم را داشتند و از نتیجه ناامید بودند، انتقاداتی همراه با کلماتی تند را متوجه عبدالله ویسی کردند. هواداران معتقد بودند سرمربی نفت مسجد سلیمان با فوتبالی غیرجوانمردانه این تساوی را به‌دست آورده و با شعارها و البته برخی کلمات ناشایست این اعتراض خود را به نمایش گذاشتند.
درست در لحظه‌ای که بازیکنان نفت با سوت پایان بازی قصد داشتند شادی تساوی شیرین خارج از خانه را با هواداران خود تقسیم کنند، مسجد سلیمانی‌ها با شعار تند خود اقدام به‌موضع‌گیری و پاسخ به هواداران پرسپولیس کردند. اقدامی‌ که به درگیری طرفین انجامید و آنها در حصار بین دو سکو و در‌حالی که فنس بین آنها فاصله انداخته بود با شعار و مشت‌های دور از هم و البته نشانه‌های دستی از خجالت هم درآمدند تا بار دیگر آزادی شاهد صحنه‌های تلخ و به‌دور از فرهنگ هواداری باشد. در این میان اما صحنه عجیب‌تر زمانی رخ داد که یکی از هواداران نفت مسجد سلیمان ناگهان با چاقو اقدام به درگیری با هواداران رقیب کرد. او که قصد داشت با عبور از فنس سکوها خود را به میان هواداران پرسپولیس رسانده و انتقام این جملات را بگیرد با ورود مأموران در این راه ناکام بود. این هوادار خشمگین با پیراهن شماره‌10 نفت مسجد سلیمان در ادامه با عصیان غیرقابل کنترل خود اقدام به زدن ضرباتی به خود کرد که دست و شکمش دچار آسیب شدیدی شد. در ادامه با افزایش نیروهای یگان ویژه این هوادار به بخش دیگری منتقل شد و توسط بازپرس سیار مجموعه آزادی مورد بازجویی و پرونده‌سازی قرار گرفت. ساعاتی بعد اما چهره او کاملاً مشخص می‌کرد که از این اتفاقات نادم است.
با این‌حال موضوع انتقادی به گیت ورودی وارد است؛ جایی که باوجود سخت‌گیری‌ها مشخص نیست چطور اجازه ورود سلاح سرد به این هوادار داده شده و همچنان برخلاف استادیوم‌های قابل اعتنا در دنیا بازرسی‌های بدنی صورت می‌گیرد و اقدامی ‌برای استقرار گیت‌های الکترونیکی انجام نشده تا این‌چنین فردی اقدام جنون‌آمیزی را ترتیب دهد و جان دیگران را به خطر بیندازد.
هفته چهارم لیگ برتر هم با این اتفاق تلخ همراه شد تا لیگ هجدهم هم‌چنان تحت شعاع تماشاگران عصیانگر قرار داشته باشد و باز هم باید امیدوار بود خشونت در استادیوم‌ها کاهش یابد و ورزش‌دوستان از استادیوم فراری نشوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی