[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

طرح جامع آبرسانی به گراش آغاز شد، روزنامه شیراز نوین

فرماندار شهرستان گراش اعلام کرد: طرح جامع آبرسانی به گراش آغاز شد که با انجام آن تمام نقاط شهری و روستایی این شهرستان از آب سد سلمان فارسی استفاده خواهند کرد. به گزارش ایرنا، علی اصغر فرودی، یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: طرح جامع آبرسانی به 26نقطه شهری و روستایی شهرستان گراش صورت می‌گیرد و هدف از این طرح، تأمین آب آشامیدنی سالم و بهداشتی مردم شهرهای گراش و ارد و 9 روستای دهستان فداغ، هفت روستای دهستان خلیلی و 9 روستا و آبادی تابعه بخش ارد شهرستان است. وی ادامه داد: طرح جامع آبرسانی به گراش با تأمین اعتبارات ملی و استانی آغاز شده است و خط انتقال جدید از آغاز کار دولت یازدهم در دستور کار قرار گرفته است. فرودی گفت: هفته گذشته به‌همراه نماینده مردم در مجلس، مدیران عامل آب منطقه‌‌ای فارس و مدیران کل آبفای شهر و روستایی بازدیدی از سد سلمان و تصفیه‌خانه داشتیم که مشخص شد در حال حاضر خط لوله انتقال آب از سد به تصفیه ‌خانه به طول 9 کیلومتر تکمیل شده است و مقرر شد برنامه خط انتقال شماره دو از تصفیه‌خانه تا بخش سده خنج اجرا شود که با اجرای این طرح ظرفیت خط اول که تا گراش و لار می‌رسد. فرماندار گراش گفت: پیش‌‌بینی می‌شود با بهره‌‌برداری کامل از این طرح، قریب 54 هزار نفر از خدمات طرح جامع آب‌رسانی این شهرستان که شامل 39 هزار و 563 نفرجمعیت شهری گراش و ارد و 19 هزار و 438 نفر جمعیت روستایی است، بهره‌مند شوند. 
فرودی در مورد آبرسانی به ارد Arad گفت: طرح آبرسانی به ارد از قبل وجود داشته و در مراحل نهایی است.
فرماندار گراش بر خدمات‌‌رسانی کامل به روستاها تأکید کرد و گفت: در حال حاضر تمام روستاهای شهرستان دارای دهیاری و خانه بهداشت هستند، برق‌رسانی به روستاها تکمیل شده است و گازرسانی تا پایان سال 1397 انجام می‌شود و در جدیدترین خدمت دولت آبرسانی به روستاها نیز انجام خواهد شد.
وی در مورد مهمترین پروژ‌ه‌های خدماتی در توابع گراش گفت: پروژه گازرسانی به بخش مرکزی و بخش ارد و تکمیل طرح جامع گازرسانی به شهرستان گراش یکی از مهمترین نیاز‌های اولیه مناطق برای توسعه پایدار زیرساخت‌ها بود که سال گذشته اجرایی شد و در هفته دولت امسال این پروژه در بخش ارد به بهره‌برداری خواهد رسید.
 گراش در 335 کیلومتری جنوب شیراز قرار دارد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی