[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۸
  • دوره جدید

افتتاح کارگزاری رسمی ‌تأمین اجتماعی شعبه شهید بدر فسا، روزنامه شیراز نوین

با حضور نماینده مردم شهرستان فسا و مدیرکل تأمین اجتماعی فارس و جمعی از مسئولین محلی شهرستان فسا کارگزاری رسمی ‌تأمین اجتماعی شعبه شهید بدر آغاز به کار کرد.
به گزارش روابط عمومی ‌اداره کل تأمین اجتماعی فارس دکتر محمد جمال جمالی گفت: در سالیان اخیر منافع دراز دت فدای رضایتمندی کوتاه‌مدت شده است. زیرا نگاه برخی مسئولین و مردم به خدمات ایجادشده تنها کسب رضایت فعلی است در صورتی که در برخی موارد باید نگاه به دورنمای کار باشد و منافع درازمدت خدمات مدنظر قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه منابع هر کشور برای رشد و توسعه است افزود: تصویب طرح‌ها و کارهای نارکارشناسانه در کشور باعث شده است لطمات جبران‌ناپذیری به منابع کشور وارد آید.
دکتر جمالی کاهش ضریب پشتیبانی صندوق‌های بیمه‌ای را عامل بحران و ورشکستگی آنها دانست و گفت: تصمیماتی بر خلاف محاسبات بیمه‌ای باعث شده که بجای سرمایه‌افزایی در این صندوق‌ها، نسبت ورودی‌ها به نسبت خروجی‌های صندوق‌ها کاهش یابد و صندوق‌ها را دچار بحران کند.
وی تصویب برخی قوانین در تأمین اجتماعی را هم ناصواب خواند و گفت: برخی در گذشته با تصویب قوانینی در تأمین اجتماعی که وظایف مهمی ‌همچون پرداخت مستمری، بیمه بیکاری و درمان در برابر بیماری‌ها و حوادث را برعهده دارد در صدد برآمدند تا برای عده قلیلی رضایتمندی ایجاد کنند ولی این امر در درازمدت باعث شد به منابع آن لطمات زیادی وارد آید.
نماینده مردم شهرستان فسا در ادامه سخنان خویش با اشاره به برخی ضعف‌ها و نارسایی‌ها در کشور گفت: درست است که برخی مسئولین چه در سطح دولت و چه در سطح مجلس کم‌کاری کرده‌اند ولی ما ایرانیان نیز هر یک به نوبه خود در افول و تهدید منابع کشورمان نقش بزرگی داریم و بایستی در فرهنگ کار و تولید، مصرف گاز و آب و برق  و احترام به محیط زیست تغییر ایجاد کنیم.                                              
وی در ادامه با اشاره به ایجاد و راه‌اندازی طرح کارت هوشمند سلامت در تأمین اجتماعی گفت: کارت هوشمند سلامت می‌تواند سیستم را هوشمند کند و در ارزیابی و بکارگیری صحیح منابع آن را یاری کند.
دکتر جمالی در پایان سخنان خویش افزود: این کارگزاری برای خدمت‌رسانی ایجاد شده است و امیدوارم پایگاهی برای حمایت از مردم و دستگیری از بازنشستگان و مستمری‌بگیران شود.
مدیرکل تأمین اجتماعی فارس نیز در این مراسم گفت: 2میلیون و 120هزار نفر در استان فارس تحت پوشش حمایت‌های این سازمان هستند و ما ماهیانه به 200 هزار نفر از مستمری‌بگیران مبلغی بالغ بر 206 میلیارد تومان پرداخت می‌کنیم.
نباتی جمعیت بیمه‌شدگان شهرستان فسا را 75 هزار نفر برشمرد و افزود: 27 هزار نفر از این افراد بیمه شده اصلی و 5هزار 200 نفر نیز جزء مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی هستند.
وی در پایان سخنان خویش ادامه حیات و انجام به موقع خدمات سازمان تأمین اجتماعی را در گروه همکاری و پرداخت به موقع حق بیمه از سوی کارفرمایان و بیمه شدگان دانست و از مسئولین این شهرستان خواست تا تعامل بیشتری در این زمینه با شعبه تأمین اجتماعی داشته باشند.
فرماندار ویژه فسا آخرین سخنران این مراسم بود که راه‌اندازی کارگزاری فسا را خدمتی ارزشمند در راستای تسهیل انجام امور بیمه‌شدگان و در راستای سیاست‌های دولت در برون‌سپاری خدمات برشمرد و گفت: امیدواریم این کارگزاری با بازاریابی وتلاش و با استفاده از فرصت‌های شغلی شهرستان، ظرفیت‌های جدیدی در گسترش پوشش بیمه‌ای در شهرستان فسا ایجاد کند.
افزایش سهمیه کارگران ساختمانی، بیمه قالیبافان و بکارگیری نیروهای ثابت در شعب اقماری تأمین اجتماعی ششده و زاهد شهر از درخواست‌های فرماندار فسا از مدیرکل تأمین اجتماعی بود که توضیحات لازم و قول مساعدت نباتی را به همراه داشت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی