[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۷
  • دوره جدید

آمادگی و هماهنگی آتش‌نشانان در مقابل حوادث قطار شهری ، روزنامه شیراز نوین

آمادگی و هماهنگی بین  سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی و قطار شهری در شرایط اضطراری در متروی شیراز ارزیابی شد.
نشست مشترک مسئولین قطار شهری و آتش‌نشانی شیراز در محل سالن کنفرانس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی برگزار شد.
در پی این نشست که با هدف ارزیابی و ارتقای توان امداد و نجات در تونل‌های متروی شیراز انجام شد، مهندس قانع رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز، مهندس مرادی رئیس سازمان قطار شهری به‌همراه مدیران و معاونین سازمان‌ها حضور داشتند.
مرادی رئیس سازمان قطار شهری شیراز در تشریح لزوم برگزاری این جلسات با عنایت به اهمیت و نقش تونل‌های مترو در مواقع اضطراری و جایگاه ویژه این سیستم حمل و نقل درو‌شهری گفت: پیشگیری از حوادث و سوانح غیرقابل پیش‌بینی اصلی‌ترین علت برگزاری این جلسات برای سنجش توانایی سازمان‌های آتش شانی و قطار شهری در مواجهه با بحران‌های احتمالی است.
 وی افزود: نیروهای آتش نشانی متخصص و آشنا با حوادث پیش روی مترو باید در حوزه قطار شهری شیراز حضور مستمر داشته و با اجرای مانورهای مختلف آمادگی لازم را بدست آورند.
وی تصریح کرد: علاوه بر بازدیدهای دوره‌ای کارشناسان آتش نشانی از ایستگاه‌های مترو لزوم ارتباط بی‌سیم سازمان قطار شهری با مرکز فرماندهی آتش‌نشانی شیراز امری ضروری و قابل توجه است.
مهندس قانع رئیس سازمان آتش نشانی شیراز با اشاره به اینکه سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شیراز آماده هرگونه خدمت‌رسانی در جهت ایمنی شهروندان با سازمان قطار شهری است، عنوان کرد: تشکیل کارگروه‌های تخصصی در حوزه‌های مختلف فنی و امدادی، برگزاری جلسات در جهت هماهنگی طرفین و تشکیل تیم‌های جدید آتش‌نشانان با آموزش‌های تخصصی در مقابله با حوادث مترو از مهمترین اقدامات درحال انجام در راستای کاهش حوادث در مترو به شمار می‌آید. 
قانع ادامه داد: اطلاع‌رسانی و آموزش در واگن‌ها با هدف ارتقای آگاهی شهروندان در مواقع بحران بسیار حائز اهمیت است. نیروهای آتش‌نشانی باید با تمامی ‌نقشه‌های مهندسی ایستگاه‌ها، درب‌های اضطراری و راه‌های ارتباطی آشنایی کامل داشته تا بهترین نتیجه حاصل شود.
در پایان این نشست با نتیجه‌گیری این مهم که با اشتراک تخصص و تجهیزات گروه‌های امدادی می‌توانند در امر کمک‌رسانی سریع‌تر و آگاهانه‌تر اقدام کنند، مسئولین هر دو سازمان آمادگی خود را در جهت افزایش ایمنی کلان شهر شیراز اعلام کردند. گفتنی است نشست مشترک مسئولین قطار شهری و سازمان آتش‌نشانی با بازدید از مرکز فرماندهی آتش‌نشانی شیراز به پایان رسید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی