[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

امامت حق را از باطل جدا می‌سازد، روزنامه شیراز نوین

عضو خبرگان رهبری گفت: امامت وظیفه افشای حق و باطل را دارد که در این راستا خداوند به ملت ایران لطف داشته و نعمت رهبری را برای ما قرار داده است.
به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله علی‌اصغر دستغیب عصر یکشنبه در سومین نشست تخصصی حقوق بشر آمریکایی از منظر رهبر معظم انقلاب افزود: امیدواریم شاهد از بین رفتن و پاک شدن فرهنگ بیگانه از کشور باشیم، ۲ جریان در طول تاریخ وجود داشته که حق و باطل است که از لحاظ ذاتی هر انسانی حسن حق را می‌داند و می‌فهمد و بدی باطل نیز همچنین است.
وی ادامه داد: برای طرفداران باطل زمینه‌ای برای حق و جلب و حمایت و پشتیبانی جامعه ممکن نیست و طبیعی است که ابزاری ایجاد کنند برای رخنه کردن در مردم که مؤثرترین آن این است که باطل را به ظاهر حق نشان دهند. عضو مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: در طول تاریخ این کار انجام شده و امروز نیز این وضعیت موجود است یکی از عمده‌ترین شاخص‌های حق رعایت همه‌جانبه حقوق بشر است و از مهمترین این حقوق رعایت عدالت است به همین دلیل در اسلام تأکید بسیار بر این نکته شده است. آیت‌الله دستغیب یادآور شد: در قرآن کریم ۱۶ آیه در خصوص عدالت اجتماعی است.
وی افزود: اجرای عدالت حتی برای دشمنان نیز تأکید شده است البته برخی مفاهیم بعضی از واژه‌ها را به گونه‌ای تحریف می‌کنند که راهی برای رفتار شیطانی خود است.
تولیت آستان مطهر احمدی و محمدی(ع)، گفت: در اسلام موضوع عهدشکنی از ناحیه یک قبیله یهود سخترین مجازات را اعمال کرد و از آنها نیستیم که اگر سیلی به راست زد سمت چپ را هم بگیریم، عدالت به این معنی است که هرچیز برجای خودش باشد. آیت‌الله دستغیب تصریح کرد: عدالت معنای روشن و حقیقت مشخص است اما در طول تاریخ برخی از انسان‌های ستمگر شدیدترین ظلم را مرتکب می‌شدند اما با تحریک اعتقادات مردم خود را مأمور خداوند معرفی می‌کردند. وی یادآور شد: اگر امروز نیز شاهد این رفتار هستیم ادامه همان خط است و مربوط به یک شخص و یا آمریکا نیست زیرا مانند گذشته با پررویی تمام جنایت‌های خود را حق جلوه می‌دهند. عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: ادعای آنها بر رعایت حقوق بشر در عصر ما کاملاً افشاکننده جنایت‌های آنها است که نتوانند برای مردم جهان توجیح کنند. آیت‌الله دستغیب تأکید کرد: آن چیزی که می‌تواند حق و باطل را از هم جدا کند، امامت است که وظیفه افشای حق و باطل را دارند. وی یادآور شد: اما باطل دائم در حال نابودی است زیرا امام در حال ایجاد و افشای حق بر باطل است و امروز نیز نایب برحق امامت وظیفه مهم را برعهده دارد زیرا خداوند نیز او را امداد می‌کند که عمده آن بحث بصیرت است. عضو خبرگان رهبری تأکید کرد: موضوع حقوق بشر از جمله مباحثی است که در جهان مدنظر است و متجاوزین خود را مدافع حقوق بشر نشان می‌دهند اما خداوند به مردم ایران لطف کرده است با فداکاری و شهادت‌طلبی خداوند بر آنها مقدر کرد که پس از امام(ره) چهره‌ای الهی قرار دارد که لحظه به لحظه از هدایت و بصیرت‌افزایی کوتاه نیامده است. آیت‌الله دستغیب تأکید کرد: رهبری امروز کاری کرده‌اند که هرکدام از مردم کشور یک تحلیل‌گر صادق هستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی