[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۲
  • دوره جدید

عملکرد شهرداری با اقدامات عمرانی سنجیده می‌شود ، روزنامه شیراز نوین

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز گفت: شهرداری و عملکرد شهرداری‌ها بر تمام امور و ابعاد زندگی شهروندان خصوصاً در کلانشهرها تأثیرگذار است.
به گزار ش دریافتی شیراز نوین، حسین آرگیو در نشست تخصصی آموزشی شهرداران و رؤسای شوراهای شهرستان‌های استان با بیان اینکه مشکلات موجود در کلانشهرها با سایر شهرها قابل قیاس نیست، گفت: اگرچه هر شهری دارای موانع اجرایی خاص خود است اما کلانشهرها با پیچیدگی متفاوت‌تری رو‌به‌رو هستند. 
وی با بیان این نکته که براساس ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها، وظایف بسیار متنوعی به عهده شهرداری است، افزود: شهرداری در تمام امور زندگی شهروندان اثرگذار است که یکی از بیشترین آنها عمران و آبادانی محیط پیرامونی زندگی افراد است.  معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز که اجرای پروژه‌های عمرانی را از رسالت‌های اصلی شهرداری‌ها می‌داند، خاطرنشان کرد: معمولاً ارزیابی عملکرد یک شهردار با اقدامات عمرانی سنجیده می‌شود که از این رو موظفیم در تمام جنبه‌ها و نه تنها یک جنبه کار کنیم. آرگیو با تأکید بر اینکه پویایی یک شهر به توسعه زیرساخت‌ها بستگی دارد، گفت: زیربنای توسعه شهر با زیرساخت‌هایی است که ایجاد می‌شود که زیرساخت‌ها نیز متنوع و گوناگون هستند اما فضای سبز شهری، شبکه معابر، پل، تقاطع و کوچه از درجه اهمیت بیشتری برخوردارند.  وی با بیان اینکه مردم در روزگاران دور با هم مراوده و گفت‌وگو داشتند اما امروز جایی برای نشستن مردم در محلات وجود ندارد، گفت: با ساخت پل‌ها و تقاطع‌ها و ساختمان‌های بزرگ این امکان را از آنها گرفته‌ایم. معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز همچنین حمل و نقل شهری را از دیگر زیرساخت‌هایی ذکر کرد که موجب توسعه شهرها می‌شود و در این باره گفت: یکی از معضلاتی که ما در کلانشهرها از جمله شیراز با آن مواجه هستیم زیرساخت حمل و نقل عمومی ‌است که خوشبختانه در سال‌های اخیر تمرکز خوبی جهت گستردگی و توسعه آنها شکل گرفته است. آرگیو تأمین منابع مالی را یکی از مشکلات مهم در اجرای پروژه‌های شهری ذکر و خاطرنشان کرد: امروز نه تنها شهرداری‌ها بلکه همه دستگاه‌های دولتی نیز با این امر مواجه هستند و نتواسته‌اند پروژه‌ها در زمان خود به اتمام و بهره‌برداری برسانند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی