[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۶
  • دوره جدید

شکست پروژه ایران‌هراسی با معرفی جاذبه‌های تاریخی‌گردشگری ایران، روزنامه شیراز نوین

معاون رئیس‌جمهوری در اولین روز از سفر دو روزه خود به استان یزد، در بازدید از بافت تاریخی اردکان، گفت: معرفی جاذبه‌های گردشگری و تاریخی ایران و آشنایی گردشگران دنیا با این جاذبه‌ها باعث شکست پروژه ایران‌هراسی می‌شود.
زهرا احمدی‌پور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، در جلسه‌ای که پنجشنبه 5 اسفند با حضور مدیران شهرستان اردکان در حاشیه بازدید او از بافت تاریخی این شهر در محل موزه فرش برگزار شد، با بیان این مطلب گفت: از همه مسئولان برای تلاش‌هایشان در جهت حفاظت و صیانت از این بافت تاریخی تشکر می‌کنم و امیدوارم در نوروز 96 خدمات مناسبی به گردشگرانی که به اردکان سفر می‌کنند، ارائه شود.
او با بیان اینکه جاذبه‌های تاریخی و گردشگری ایران باید به گردشگران خارجی معرفی شود، ادامه داد: این کار باعث شکست پروژه ایران‌هراسی خواهد شد.
احمدی‌پور اضافه کرد: با توجه به ظرفیت‌هایی که در حوزه فرهنگی و تاریخی داریم، گردشگران خارجی با شناخت از این ظرفیت‌ها می‌توانند در امنیت کامل به ایران سفر کنند.
او با اشاره به اینکه جشن جهانی نوروز 96 با محوریت ایران و عضویت 12کشور برگزار خواهد شد، افزود: در سال 96 نوروز در استان‌های مختلف از جمله استان یزد به‌ شکل متفاوتی برگزار خواهد شد و در این میان سمن‌ها و بخش خصوصی نقش مهمی در برگزاری جشن نوروز دارند.
معاون رئیس‌جمهوری افزود: برگزاری متفاوت نوروز امسال برای تکریم این ملت بزرگ است که شایسته دریافت بهترین خدمات‌اند.
در این جلسه محمدحسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی کشور، محمدرضا تابش نماینده ارکان و رئیس مجمع نمایندگان استان یزد، سیدمحمدرضا سیدحسینی معاون امور استانداری یزد، فاطمه دانش‌یزدی مدیرکل میراث‌فرهنگی یزد و حسین مقیمی فرماندار و بهروز شهابی‌زاده شهردار اردکان حضور داشتند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی