[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

تورم مانع مراجعه بیمار به پزشک می‌شود، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- محمد شبیری

mohammad4838@yahoo.‌com

رئیس شورای هماهنگی سازمان نظام پزشکی استان فارس با بیان اینکه در حال حاضر سه برابر تجهیزات پزشکی و 30 تا 400 برابر تجهیزات دندانپزشکی افزایش یافته است گفت: امروزه گزارش می‌رسد بسیاری از مطب‌های پزشکان به دلایل مختلف تعطیل و یا با کاهش ارجاع بیمار مواجه شده‌اند.
به گزارش خبرنگار شیرازنوین دکتر حمیرا وفایی در جشن روز پزشک اظهار داشت: استان فارس با برخورداری از اساتید و بزرگان علم پزشکی نه تنها در کشور بلکه در جامعه بین‌المللی زبانرد هستند که امروزه به دلایل مختلفی حال امروز جامعه پزشکی زیاد خوشایند نیست و به دلیل افزایش قیمت تجهیزات پزشکی و کاهش تعرفه‌ها آنان را به مشکل روبرو کرده است.
این متخصص زنان و زایمان با اعلام اینکه در فارس شش هزار پزشک عضو سازمان نظام پزشکی استان هستند افزود: علی‌رغم اینکه بسیاری از تجهیزات پزشکی دو تا سه برابر افزایش و همچنین تجهیرات دندانپزشکی نیز به صورت کم‌سابقه‌ای افزایش قیمت داشته است شاهدیم تنها 5درصد تعرفه‌های پزشکی را افزایش داده‌اند
 و یا در برخی از رشته‌ها بر کاهش تعرفه پزشکی تصمیم‌گیری شده است.
وفایی طولانی شدن مطالبات پزشکان از سوی صندوق‌های بیمه‌گر را مشکلی دیگر از مشکلات پزشکان دانست و گفت: طولانی شدن  مطالبات موجب می‌شود با کاهش یافتن نقدینگی در فعال بودن مطب و یا مراکز درمانی خود ناتوان شوند و مراکز را به تعطیلی بکشند. این مقام مسئول عدم تطبیق تعرفه پزشکی را موضوع دیگری مطح کرد که نیاز است از طرف مسئولان امر پیگیری شود.
رئیس هیت مدیره نظام پزشکی شیراز در پاسخ به اینکه آیا خبر غیرفعال کردن کارت‌خوان‌ها در مطب برخی از پزشکان به دلیل فرار مالیاتی صحت دارد یا خیر گفت: در ابتدا باید اعلام کنم در هیچ بندی از قانون ذکر نشده پزشکان باید کارتخوان داشته باشند این درحالی است که فرار مالیاتی صحت ندارد. زیرا پزشکان ویزیت و یا درآمدشان را با مشخصات خود در بانک واریز دارند و فرار از مالیات برای آنان بی‌معنا است.
در پایان مراسم روز پزشک از 30 پزشک موفق سال تقدیر شد که دکتر سید بصیر‌ هاشمی ‌به عنوان جراح موفق کاشت حلزون گوش، دکتر عبدالرضا رحمانیان جراح مغز و اعصاب، دکتر عبدالحمید حمیدی داروساز، دکتر سرور طوبایی اطفال، دکتر مسجدی بیهوشی، دکتر خسرو دانشبد و دیگر پزشکان نیز از سوی استاندار و دیگر مسئولان مورد تقدیر قرار گرفتند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی