[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۳
  • دوره جدید

امضای تفاهم‌نامه علمی‌ در شیراز، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشکده علوم و فناوری‌های نوین پزشکی از عقد تفاهم‌نامه همکاری گروه علوم اعصاب این دانشکده با شبکه جهانی UCMAS خبر داد.
به گزارش «وب دا» در شیراز، دکتر «یونس قاسمی» با اعلام این خبر، گفت: در پی بازدید بنیانگذار و مؤسس شبکه جهانی UCMAS از این دانشکده که صبح روز سی‌ام مردادماه انجام گرفت، ضمن بررسی راهکارهای تعامل مشترک، تفاهم‌نامه همکاری امضا شد.
او افزود: یکی از مسیرهای مورد توجه و علاقمندی گروه علوم اعصاب که بر پایه توافق‌نامه‌های همکاری، طی پنج تا شش سال گذشته شکل گرفته، عقد تفاهم‌نامه با سیستم آموزش و پرورش بر پایه تصویرسازی ذهنی و خلاقیت است.
مدیرگروه علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با بیان اینکه یک شبکه جهانی، پایه آموزش مفاهیم ریاضی را براساس زیرساخت‌های شناختی یا UCMAS و یا I-Math بنا کرده‌اند، گفت: موضوع کاربرد علوم و فناوری‌های نوین و به ویژه علوم شناختی بر پایه یافته‌های علوم اعصاب، کاربرد این یافته‌ها در آموزش و پرورش و در طیف سنین خاصی که موضوع شکل‌پذیری عصبی در مغز یک موضوع جدی است، توجه بسیاری از محققان را به خود جلب کرده است و یک حوزه اختصاصی به اسم عصب آموزش یا neuro education در دنیا شکل گرفته است.
 به گفته مدیرگروه علوم اعصاب دانشگاه، برنامه حساب ذهنی UCMAS یک برنامه منحصر به فرد برای رشد کودک است که در سال ۱۹۹۳ از سوی دکتر «دینو ونگ» در کشور مالزی ابداع شد. این برنامه با استفاده از یک سیستم محاسبه نوآورانه با به ‌کارگیری چرتکه سبب پویایی نیم‌کره‌ چپ و نیم‌کره‌ راست مغز به‌طور هم‌‌زمان می‌‌شود. دانش‌آموزان در سنین بین ۵ تا ۱۳ سال با یادگیری محاسبه ذهنی سریع و دقیق، ظرفیت ذهن خود را توسعه می‌دهند که این سبب بهبود مهارت‌هایی نظیر مدیریت زمان، تمرکز و توانایی حل مسئله می‌شود و به موفقیت در همه رشته‌ها و زندگی روزمره می‌انجامد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی