[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۷
  • دوره جدید

افزایش امید میان ساکنان صدرا با همت شهردار و دیگر مسئولان صدرا، روزنامه شیراز نوین

پیمان کشاورز- شیرازنوین
 همزمان با شروع هفته دولت با حضور استاندار فارس، فرماندار شهرستان شیراز و مسئولان و مدیران شهر صدرا 25 پروژه عمرانی شهرداری صدرا با اعتباری بالغ بر 220میلیارد ریال در این شهر افتتاح شد. شهر صدرا که روز گذشته میزبان استاندار فارس و جمعی از مدیران استانی بود شاهد افتتاح پروژه‌هایی همچون مرکز آسیب‌دیدگان اجتماعی، ساختمان سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری صدرا، المان شهدای گمنام و محوطه‌سازی اطراف آن، احداث 4 پارک محله‌ای و همچنین پروژه‌های توسعه و بهسازی زیرساخت‌ها از قبیل جدول‌کشی، دفع آب‌های سطحی، سنگفرش و رفوژ بلوارها، پیاده‌روسازی، اصلاح ورودی تنگ جلاب در بخش شهرک بهاران به طول یک کیلومتر و... بخشی از پروژه‌های عمرانی انجام شده در شهر صدرا توسط شهرداری این شهر بود که روز گذشته پس از افتتاح در اختیار شهروندان صدرا قرار گرفت.
 صدرا آینده برجسته‌ای دارد
استاندار فارس در این مراسم ضمن ابراز خرسندی از عملکرد مسئولان شهر صدرا و ایجاد جو وفاق و همدلی در این شهر گفت: امروز شاهد هستیم که پروژه‌های عمرانی در این شهر به همت شهردار صدرا و اعضای شورای شهر شتاب خوبی گرفته و با کارهای فراوانی که در سطح شهر دیدم امیدواری مردم در این دیار تشدید شده است. اسماعیل تبادار هماهنگی میان مسئولان صدرا را ضامن برچیده شدن حاشیه‌ها از این شهر جدید دانست و گفت: با همت مسئولان فرصت عمران و آبادانی که هدف اصلی است در این شهر اتفاق می‌افتد تا جایی که راه‌اندازی همین مرکز جامع آسیب‌دیدگان اجتماعی بهزیستی که همه تلاش کردند تا مهیا شود خدمتی ارزشمند برای صدرا و استان فارس خواهد بود. نماینده عالی دولت در فارس با بیان این که صدرا مهیای ایجاد پروژه‌های بزرگی در زمینه‌های مختلف می‌شود گفت: احداث مراکز گردشگری، هتل‌ها، حتی مرکز پیوند که یک مرکز درمانی بین‌المللی است، مرکز سرطامن که در حال احداث است یا مجموعه‌های دیگری همچون دانشگاه صنعتی و مراکز اینچنینی می‌تواند صدرا را در حد بسیار برجسته خدمات‌رسانی برای استان و کشور مهیا کند. 
وی افزود: من با اطمینان آینده صدرا را آینده‌ای بسیار مناسب می‌بینم و به همین دلیل به هر بهانه‌ای از کمترین کارها نیز در این شهر بازدید می‌کنم تا فعالیت‌ها تشدید شود و الحمدالله در همین مدت کوتاه بخش زیادی از درخواست‌های مردم انجام گرفته است. استاندار فارس همچنین پیگیری و شتاب در امر احداث راه‌های دسترسی جدید صدرا، فاضلاب شهر صدرا و آرامستان این شهر از برنامه‌های در دست اقدام برای این شهر جدید اعلام کرد و گفت: شهردار صدرا و اعضای شورای این شهر می‌توانند با تلاش مستمر و اهتمام در جهت ایجاد پروژه‌هایی در همه زمینه‌ها شهر صدرا را به عنوان زمینه‌ای بسیار برجسته برای کلانشهر شیراز در ابعاد مختلف عمرانی، خدماتی، گردشگری و مسائل اجتماعی مهیا کنند.استاندار فارس در پایان با تأکید بر ادامه روند پیشرفت صدرا و بهره‌برداری از سایر پروژه‌های در دستور کار گفت: خدماتی که امروز اعلام شد را در هفته دولت به مردم صمیمی ‌و بزرگوار شهر صدرا هدیه می‌کنیم.
 انجام پروژه‌های عمرانی با جذب صددرصدی بودجه
شهردار صدرا نیز در این مراسم با تأکید بر اهتمام شهرداری صدرا نسبت به ایجاد تحول در شهر صدرا گفت: 25 پروژه با اعتباری بالغ بر 220میلیارد ریال برای نیمه اول سال تعریف کردیم که همگی در بخش عمرانی بودند و به پایان رسیدند. عباس ملک‌زاده کارکرد شهرداری صدرا را تنها محدود به حوزه زیرساخت‌ها ندانست و تصریح کرد: شهرداری صدرا در بخش نوسازی نیز خدمت‌رسان مردم است و تلاش داریم تا حتی در امر خاکبرداری نیز یاری‌رسان شهروندان صدرا باشیم زیرا معتقدیم که بایستی مشکلات مردم را زود حل کنیم و همچنین همین‌طور که به بهزیستی کمک شد به راه آهن نیز کمک می‌کنیم و کار فرهنگ و ارشاد و نهاد کتابخانه‌ها را نیز در صدرا انجام می‌دهیم.
 شهردار صدرا اضافه کرد: این سازمان در حال حاضر حتی یک روز هم حقوق معوقه ندارد و پیمانکاران نیز با توجه به پیشرفت فیزیکی پروژه‌های محوله مطالبات خود را دریافت می‌کنند.
 ملک زاده با اشاره به جذب صددرصدی بودجه سال جاری شهرداری صدرا در نیمه اول امسال گفت: علیرغم مشکلاتی که معمولا شهرداری‌ها در جذب بودجه خود دارند در صدرا بودجه در همان نیمه اول سال به صورت صددرصدی جذب شد و به همین دلیل توانستیم این 25پروژه را تعریف کرده و در همین مدت زمان به پایان برسانیم. شهردار صدرا ابراز امیدواری کرد تا با ادامه روند وفاقی که در شهر صدرا میان مدیران و مسئولان ایجاد شده بتوان خدمت‌رسانی دولت تدبیر و امید را به شهروندان صدرا نشان داد. شهردار صدرا همچنین در حاشیه این مراسم از برنامه‌های ویژه خود برای نیمه دوم سال خبر داد و گفت: به دلیل شرایط آب و هوایی ترجیح دادیم که کلیه پروژه‌های عمرانی را در نیمه اول سال به اتمام برسانیم و برای نیمه دوم سال به دنبال بحث زیباسازی و مبلمان شهری صدرا خواهیم بود. ملک‌زاده ادامه داد: طراحی و اجرای مبلمان شهری، نورپردازی صدرا و طراحی و اجرای 20 پارک محله‌ای از جمله برنامه‌هایی است که برای نیمه دوم سال در نظر داریم و پیمانکاران مربوطه نیز تعیین شدند تا در نیمه دوم سال این پروژه‌ها به سرانجام برسند. وی همچنین از برنامه این شهرداری برای خرید بیست دستگاه اتوبوس و 50 دستگاه تاکسی جدید برای خدمات‌رسانی به مردم شهر صدرا خبر داد و اعلام کرد: اتوبوس‌های خریداری شده نیز تا چند ماه آینده وارد چرخه حمل و نقل صدرا خواهند شد.
 همدلی مدیران در صدرا الگویی مناسب برای 17 شهر جدید ایران است 
حجت الاسلام حسن نژادیان امام جمعه شهر صدرا نیز در این مراسم با بیان این که جو همدلی و وفاقی که در صدرا به وجود آمده می‌تواند الگویی برای 17 شهر جدید کشور باشد گفت: استفاده از لفظ شهرک برای صدرا پسندیده نیست چرا که این شهر ظرفیت‌هایی فرااستانی و منطقه‌ای دارد ولی با این حال هنوز برخی مدیران در استان از کلمه شهرک برای صدرا استفاده می‌کنند.
 امام جمعه صدرا همچنین ضمن تقدیر از فعالیت‌های عمرانی انجام گرفته در این شهر اظهار امیدواری کرد تا پروژه‌های دیگری نیز که مطالبات شهروندان صدرا است از جمله راه‌های دسترسی و آرامستان هرچه سریعتر به نتیجه مطلوب برسد و تصریح کرد: شهر صدرا در کنار همه امور توسعه‌ای خود نیازمند ایجاد یک شهرک صنعتی برای توسعه اشتغال در این شهر است تا بخشی از جوانان صدرا که علیرغم داشتن مدارک دانشگاهی به شغل‌های کاذب روی آوردند جذب صنایع این شهرک شوند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی