[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

فتح قله‌های افتخار توسط بانوی شیرازی ، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- فرزاد وثوقی

farzad_vossoghi@yahoo.com

یک بانوی شیرازی قله‌های مرتفع ۳۱ استان کشور را زیر پا گذاشت و مدال زرین طرح سیمرغ ایران را از آن خود کرد. خانم حمیده دهقانی قله‌نوردی را از سال ۱۳۹۶ آغاز کرد و بیست مرداد ماه گذشته با فتح قله خلنو در استان تهران به ارتفاع ۴۳۷۴متر پرونده قله‌نوردی یک ساله خود را بست. 
وی که کارمند شهرداری منطقه شش شیراز است در گفتگو با شیراز نوین گفت: قله‌نوردی یک فرصت برای طبیعت‌گردی و کشف مناطق دیده نشده ایران در روستاهای کوچک و کمتر معرفی شده است. به گفته دهقانی، مسئولان فدراسیون وارائه‌دهندگان طرح مدال زرین سیمرغ براین باورند که از این طریق می‌توان صنعت گردشگری را رونق بخشید و آداب و رسوم مناطق مختلف کشور را شناخت و شناساند. حمیده دهقانی می‌گوید: فرصت‌های بالقوه‌ای در کشور وجود دارد که باید بالفعل شود و این فرصت را می‌توان با طبیعت‌گردی و فتح قله‌های بنام کشور ایجاد کرد. 
این بانوی قله‌نورد شیرازی قله‌های بل، سنبران، قاش مستان، دماوند، هزار، شیر کوه، شاهان کوه، تشگر، تفتان، بیرمی، نایبند، برف انبار، یخچال، دومیر، کان صیفی، شیر باد، شاه جهان، بلقیس، شاهوار، گاو کشان، سماموس، کینو، کمال، آورین، سبلان، شاه البرز، سیالان، قولی زلیخا، پراو، کلونچین و خلنو را طی یکسال در استان‌های مختلف کشور فتح کرده است. 
به گفته دهقانی، گروه‌های عشایری در مناطق مورد هدف با غیرت و تعصب خاصی از کوه‌نوردان استقبال می‌کنند و در پناه آداب و رسوم کهنه و قدمی‌خود بزرگترین درس انسانیت را به گردشگران ارائه می‌دهند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی