[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۲
  • دوره جدید

ظریف تشریح کرد: آخرین وضعیت پرونده شکایت ایران، روزنامه شیراز نوین

وزیر امور خارجه کشورمان موضع ایران در دیوان لاهه را بسیار قوی دانست و گفت: آمریکایی‌ها به دنبال دامن زدن به کارهای تبلیغاتی هستند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خانه ملت، محمدجواد ظریف در توضیح شکایت ایران از آمریکا به دیوان بین‌المللی دادگستری لاهه به‌دلیل اعمال مجدد تحریم‌ها، گفت: جمهوری اسلامی ‌ایران بعد از خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم مجدد بر پایه قرارداد ١٩۵۵ از آمریکا شکایتی در بین‌المللی دادگستری لاهه کرده است. وزیر امور خارجه، تصریح کرد: هرچند آمریکایی‌ها بعد از خروج از برجام موضوع مذاکره مجدد را مطرح کردند اما آمریکایی‌ها پیش از این نقض عهد کردند و ایران به موجب قرارداد 1955 اقدامات لازم را انجام داده است. وی افزود: ما معتقدیم جمهوری اسلامی ‌از موضع بسیار قوی برخوردار است البته آمریکایی‌ها ممکن است چنین موضوعاتی را در دیوان لاهه مبنی بر درخواست مذاکره مجدد مطرح کنند اما این حرکت کاملاً تبلیغاتی است.
وزیر امور خارجه با بیان اینکه دیوان قطعاً به تمامی ‌جوانب پرونده ایران توجه دارد، گفت: ما معتقدیم دعوای مذکور کاملاً حقوقی است و امیدواریم دیوان به نفع جمهوری اسلامی ‌ایران رأی دهد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی