[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

کسب رتبه برتر واحد داروی مرکز بهداشت ارسنجان ، روزنامه شیراز نوین

سرویس شهرستان‌ها- ارسنجان- داور یزدانی
واحد امور دارویی مرکز بهداشت ارسنجان در ارزیابی فصل بهار معاونت بهداشتی رتبه نخست عملکرد را کسب کرد.
به گزارش روابط عمومی ‌شبکه بهداشت و درمان ارسنجان دکتر صهبا غفاریان گفت: براساس تفاهم‌نامه امور دارویی معاونت بهداشتی دانشگاه، واحد امور دارویی شبکه بهداشت و درمان ارسنجان در بهار97، ضمن بازدید کامل از 21 خانه بهداشت زیر مجموعه شبکه بهداشت و درمان ارسنجان، آموزش‌های فصلی به دانش‌آموزان و عموم مردم ارائه و اطلاعات دارویی را در کوتاهترین زمان به معاونت بهداشتی ارسال کرد. او از ارزیابی و رتبه‌بندی جدید واحد امور داروی معاونت بهداتشی دانشگاه و کسب رتبه نخست واحد داروی مرکز بهداشت ارسنجان در این ارزیابی خبر داد. 
شناسایی بیماران دیابتی و فشارخونی در ارسنجان
طرح شناسایی بیماران دیابتی و فشار خونی، با اجرای برنامه خون‌گیری رایگان در مناطق روستایی و محروم شهرستان ارسنجان آغاز شد. به گزارش روابط‌عمومی‌ شبکه بهداشت و درمان ارسنجان، معاون بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت ارسنجان گفت: به منظور پیشگیری از بروز سکته‌های قلبی و مغزی از طریق خطرسنجی، ارتقای شاخص‌های مراقبت از میانسالان و سالمندان، بهبود شاخص شیوه زندگی سالم، شناسایی بیماران دیابتی و فشار خونی و بهره‌مندی مردم مناطق دورافتاده و روستایی شهرستان از خدمات آزمایشگاهی، برنامه خون‌گیری رایگان در مناطق روستایی و محروم شهرستان ارسنجان آغاز شد. 
افتتاح اولین استخر شنای دانش‌آموزی فارس در ارسنجان
همزمان با هفته دولت طی مراسمی ‌با حضور مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی و تجهیز مدارس استان فارس و فرماندار ارسنجان و مسئولین استانی و محلی، استخر سرپوشیده شهدای فرهنگی آموزش و پرورش ارسنجان رسماً به بهره‌برداری رسید. در این مراسم علی عسکر نجفی مدیرکل آموزش و پرورش فارس بر اهمیت ورزش دانش‌آموزی و تأثیر آن بر سلامت دانش‌آموزان تأکید کرد و گفت: طی 4 سال گذشته در حوزه احداث و بهره‌برداری از فضاهای ورزشی جایگاه استان از نظر سرانه ورزشی مطلوب نیست. وی که در اولین سفر خود بعد از انتصاب به عنوان مدیرکل آموزش و پرورش فارس به ارسنجان آمده بود ابراز امیدواری کرد که طی چند سال آینده با بهره‌برداری از سایر پروژه‌های نیمه‌تمام بتوان در این رابطه گام‌های مثبتی برداشت. نجفی همچنین از افتتاح و بهره‌برداری سه زمین چمن ورزشی در شهرستان‌های فسا، لامرد و سده تا اول مهرماه خبر داد و گفت: با بهره‌برداری از این سه مجموعه بیش از 9 هزار و 300 مترمربع به فضای ورزشی استان افزوده می‌شود.
انتخاب رئیس مجمع خیرین تأمین سلامت ارسنجان 
همزمان با برگزاری شانزدهمین اجلاس سراسری مجمع خیرین تأمین سلامت فارس، اعضای هیئت مدیره مجمع خیرین تأمین سلامت فارس نیز معرفی شدند. به گزارش روابط عمومی‌ شبکه بهداشت و درمان ارسنجان رابط مجمع خیرین تأمین سلامت شهرستان ارسنجان گفت: به منظور برگزاری انتخابات و تعیین اعضای جدید هیئت امنای مجمع خیرین سلامت استان فارس کاندیداهای شهرستان‌ها و شیراز به خیرین معرفی شدند. محسن خلیلی افزود: همزمان با برگزاری شانزدهمین مجمع سالانه خیرین تأمین سلامت استان فارس، انتخابات تعیین اعضای جدید هیئت امنای مجمع خیرین سلامت فارس نیز برگزار شد. او اضافه کرد: در این انتخابات آقای عبدالرضا زارع رئیس مجمع خیرین تأمین سلامت شهرستان ارسنجان با کسب 307 رأی از سوی خیرین به‌عنوان نفر اول اعضای شهرستان‌ها در هیئت امنای مجمع خیرین تأمین سلامت فارس انتخاب شد.
افتتاح درمانگاه‌های تخصصی ارسنجان
همزمان با ایام هفته دولت در مراسمی ‌با حضور مسئولین استانی و شهرستان ارسنجان ساختمان درمانگاه‌های تخصصی ارسنجان افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید. به گزارش روابط عمومی ‌شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان این ساختمان در زمینی به وسعت نزدیک به 5 هزار متر مربع و زیربنای 7500 مترمربع در دوطبقه احداث شده که هزینه 20 میلیارد ریالی آن از محل اعتبارات ملی تأمین و پرداخت شده است. در این درمانگاه که شامل 5 کلینیک جراحی، داخلی، اطفال، زنان و زایمان و دندانپزشکی است و طی یک سال ساخته و آماده بهره‌برداری شده اهالی شهرستان ارسنجان و شهرستان‌ها و بخش‌های همجوار از جمله پاسارگاد و آباده طشک می‌توانند از خدمات آن بهره‌مند شوند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی