[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

اولین نیروگاه خورشیدی فارس به بهره‌برداری رسید، روزنامه شیراز نوین

بمناسبت فرارسیدن هفته دولت، نخستین نیروگاه خورشیدی احداث شده در استان فارس که در منطقه دیندارلو واقع شده است به ظرفیت 10 مگاوات با حضور مهندس اسماعیل تبادار استاندار فارس و تنی چند از مقامات و مسئولین استان در شهرستان خرامه بهره‌برداری و رسماً افتتاح شد.
به گزارش دفتر روابط عمومی ‌شرکت برق منطقه‌ای فارس، مهندس اسماعیل تبادار استاندار فارس در آیین افتتاح نیروگاه ۱۰ مگاواتی خورشیدی خرامه، یکی از سیاست‌های مهم دولت تدبیر و امید را توسعه‌ی نیروگاه‌های خورشیدی و استفاده از انرژی‌های پاک دانست و گفت: این  نیروگاه ۱۰ مگاواتی خورشیدی با اعتباری بالغ بر ۶۵ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی احداث شده و از یک ماه قبل کار آزمایشی را آغاز کرده است که اکنون به شکل رسمی ‌بهره‌برداری از آن آغاز شد. در ادامه این مراسم، مهندس عبدالعزیز کریمی ‌مدیر عامل این شرکت گفت: صنعت برق از صنایع زیرساختی و از اهمیت ویژه و مهمی ‌برخوردار است. لذا مهمترین رویکرد وزارت نیرو پرداختن به زیرساخت‌ها و توسعه تجهیزات و تأسیسات این صنعت در نقاط مختلف است. مهندس کریمی ‌به فناوری نیروگاه خورشیدی اشاره کرد و گفت: پس از اخذ مجوز‌های لازم، صدور موافقت‌نامه، پروانه احداث و مبادله قرارداد خرید تضمینی، این نیروگاه با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، با استفاده از فناوری بومی ‌و بهره‌گیری از جدیدترین فناوری روز دنیا، با تولید ۱۰ کیلو وات انرژی تولید شده از منبع پاک خورشید به شبکه برق متصل شد. مدیر عامل برق فارس افزود: کار احداث این پروژه‌ی نیروگاهی با صرف هزینه 65میلیارد تومان توسط بخش خصوصی ۵ ماه به طول انجامید و در چند ماه آینده نیز شاهد بهره‌برداری از پروژه‌های دیگر خورشیدی در استان خواهیم بود.
مهندس کریمی ‌به مزایای مهم احداث نیروگاه خورشیدی اشاره کرد و گفت: حفظ محیط زیست، استفاده از انرژی پاک و حفظ منابع ملی از دستاوردهای اجرای طرح نیروگاه خورشیدی به شمار می‌رود. لذا از مصرف‌کنندگان درخواست می‌کنم با مصرف بهینه و صحیح در حفظ منابع کشور سهیم شویم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی