[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

سقوط قیمت دارو، روزنامه شیراز نوین

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از دریافت داروهای بیماران تالاسمی ‌با تعرفه قبلی خبر داد و گفت: این دانشگاه هم اینک  داروهای بیماری تالاسمی ‌را با تعرفه قبلی در اختیار بیماران قرار می‌دهد.
به گزارش «وب دا» در شیراز، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به افزایش قیمت داروهای بیماران مبتلا به تالاسمی، از پیگیری مشکلات این حوزه خبر داد و افزود: با توجه به افزایش قیمت داروی خارجی «دسفرال»، تصمیم گرفته شد با پرداخت تفاوت قیمت این دارو از سوی دانشگاه، دارو با تعرفه قبلی در اختیار بیماران قرار گیرد.
دکتر «حسین نیک نهاد» افزایش قیمت داروهای بیماران تالاسمی ‌را مربوط به اوایل سال جاری اعلام کرد و ادامه داد: درصدی از این مبلغ را باید بیمار پرداخت کند، اما به دلیل این که بیماران تالاسمی ‌باید به صورت روزانه دارو مصرف کنند، در پایان هر ماه هزینه سنگینی را متحمل می‌شوند. او افزود: باتوجه به رایزنی‌هایی که از سوی دانشگاه با مسئولان این حوزه در وزارت بهداشت صورت گرفته است، مقرر شد دانشگاه درصدی از وجه آنان را پرداخت کند تا این بیماران برای مصرف داروی دسفرال خارجی با مشکل مواجه نشوند. دکتر «نیک نهاد» در خصوص شرایط پرداخت هزینه تهیه این دارو، توضیح داد: بیمارانی که به تشخیص پزشک لازم است داروی خارجی مصرف کنند، می‌توانند با تأییدیه پزشک، به بیمارستان‌های امیر و شهید آیت‌الله دستغیب شیراز مراجعه و داروی مورد نیاز خود را دریافت کنند. این مقام مسئول افزود: هم‌اکنون تمامی ‌داروهای خوراکی و تزریقی تولید داخل برای بیماران تالاسمی ‌با قیمت یک تا دو هزار تومان در اختیار بیماران قرار می‌گیرد و افزایش قیمت تنها شامل داروهای وارداتی است. معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین از توزیع دارویی با فرمولاسیون جدید خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود این دارو در مقایسه با دیگر داروهای مصرفی بیماران تالاسمی ‌اثرگذاری بیشتری داشته باشد و بیماران بتوانند بدون هیچ‌گونه عارضه‌ای از آن استفاده کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی