[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

بهره‌برداری از هزار و ۳۸ طرح سامانه‌های آبیاری نوین ، روزنامه شیراز نوین

هزار و ۳۸ طرح سامانه‌های نوین آبیاری کشاورزی به صورت همزمان با حضور مهندس اسماعیل تبادار استاندار فارس به بهره‌برداری رسید.
به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس تبادار صبح دوشنبه همزمان با چهارمین روز از هفته دولت با حضور در روستای درمه از توابع شهرستان جهرم به طور همزمان هزار و ۳۸ طرح سامانه نوین آبیاری کشاورزی استان فارس را افتتاح کرد. 
این طرح‌ها در 10 هزار و 847 هکتار از اراضی استان فارس با اعتبار ۱۱۰ میلیارد تومان اجرا شده است. 
استاندار فارس در مراسم افتتاح همزمان این طرح‌ها بااشاره‌به بحران آب و خشکسالی در استان، گفت: با توجه به مصرف 92 درصد از منابع آب استان در بخش کشاورزی توسعه و ترویج روش‌های نوین آبیاری گام مؤثری در مدیریت منابع آب است. 
مهندس تبادار با بیان اینکه 53هکتار از اراضی بخش خفر به سامانه آبیاری نوین مجهز شده است، افزود: با اجرای این طرح افرادی که پس از خشک شدن باغ‌ها مهاجرت کرده بودند مجدداً به منطقه بازگشته‌اند و این به معنای احیای اقتصاد کشاورزی برای مردم است. 
وی با تأکید بر اهمیت فرهنگ‌سازی در راستای بهره‌گیری از این روش‌های نوین در کشاورزی، از دست‌اندرکاران اجرای این طرح‌ها تقدیر کرد. 
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به رضایت مردم از افتتاح این طرح‌ها، ابراز امیدواری کرد مسئولان با دیدن این رضایت و لطف و محبت مردم عزمی ‌جدی‌تر در خدمت‌رسانی داشته باشند. 
مهندس تبادار بیان کرد: امیدوارم این اقدام خیرخواهانه و مؤثر که زمینه بهره‌وری آب به عنوان ضرورت جدی استان را مهیا می‌کند در سراسر استان ادامه یابد. 
همزمان با هفته دولت پروژه‌های زیادی در شهرستان جهرم به بهره‌برداری می‌رسد که افتتاح طرح سامانه‌های آبیاری نوین در 53 هکتار از باغات این منطقه یکی از این پروژه‌ها است. این طرح با 780 میلیون تومان اعتبار دولتی و 90میلیون تومان سهم مشارکت بهره‌برداران در بخش خفر  اجرایی شده و با تبدیل آبیاری غرقابی به قطره‌ای تحت فشار مدت‌زمان دوره آبیاری را از 49 روز به چهار روز کاهش داده که نقش بسزایی در کاهش مصرف آب داشته است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی