[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۴
  • دوره جدید

درخواست قطری‌ها برای افزایش تردد خطوط دریایی با ایران، روزنامه شیراز نوین

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از درخواست قطری‌ها برای افزایش تردد خطوط دریایی بین بندر بوشهر و بندر حمد خبر داد.
به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریا نوردی؛ ‌هادی حق شناس با اشاره به دیدارهای صورت گرفته با هیئت عالی‌رتبه وزارت حمل و نقل و سازمان بنادر قطر برای توسعه روابط حمل و نقلی با ایران اظهار داشت: قطری‌ها پیش از تحریم‌های صورت گرفته از سوی عربستان و امارات، کالای خود را از این کشورها تأمین می‌کردند حال درخواست کرده‌اند که تردد خطوط دریایی بین ایران و قطر افزایش یابد تا تجارت دو کشور تقویت شود. 
وی ادامه داد: با توجه به اینکه قطری‌ها از سوی امارات و عربستان سعودی در تحریم هستند، به آنها اعلام کردیم که از بندر بوشهر می‌توانیم کالاهای شما را صادر یا وارد کنیم، که در حال حاضر بخشی از این اتفاق رخ داده است و به‌طور مشخص بخشی از محصولات کشاورزی از بنادر بوشهر به بندر حمد قطر ترانزیت می‌شود و به لحاظ خطوط کشتی‌رانی و عبور کشتی بین دو بندر هیچ مشکلی وجود ندارد.
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی تأکید کرد: کالاهای ترانزیتی از مقصد ترکیه و سایر کشورهای همجوار نیز می‌توانند از خطوط کشتی‌رانی مناسب در بندر بوشهر برای حمل کالا به بنادر قطر بهره‌مند شوند.
حق‌شناس با اشاره به اینکه در ملاقات بین مسئولان دو کشور، قطری‌ها درخواست کردند بین دو بندر حمد و بوشهر خطوط دریایی فعال شود که عملاً این اتفاق نیز رخ داده است بیان کرد: قبلاً هم خطوط دریایی بین بنادر دو کشور فعال بودند اما شرایط فعلی قابل مقایسه با گذشته نیست و شاهد رشد چشم‌گیر خطوط دریایی بین بنادر ایران و قطر هستیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی