[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۵
  • دوره جدید

ریشه آسیب‌ها ضعف در مسائل اعتقادی و فرهنگی است، روزنامه شیراز نوین

در آستانه عید سعید غدیر و همزمان با دهه ولایت رئیس کل دادگستری استان فارس در رأس هیئت عالی قضایی از بنیاد بین المللی غدیر استان فارس دیدن کرد.
 به گزارش شیراز نوین به نقل از روابط عمومی‌ دادگستری استان فارس در این دیدار دکتر علی القاصی مهر ضمن تبریک دهه ولایت و فرارسیدن عید سعید غدیر ضمن تقدیر از اقدامات اثربخش فرهنگی و آموزشی این بنیاد در راستای معرفی حادثه بزرگ غدیر و تبیین جایگاه امامت و ولایت به نسل جوان گفت: بی‌شک توفیقات حاصل شده با توسل به اهل بیت (علیهم السلام)  و پشتوانه اراده الهی بوده است.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس همچنین با اشاره به اینکه لازم است مجموعه‌های فرهنگی با تلاش و آگاهی بخش‌های مستمر ضعف‌های موجود فرهنگ دینی بخصوص در بین جوانان را بر طرف نمایند گفت: گرچه عمده مشکلات و آسیب‌های امروز جامعه ما منشأ اقتصادی دارد اما ریشه شکل‌گیری بسیاری از مشکلات و آسیب‌ها  در جامعه ضعف در مسائل اعتقادی و فرهنگی است.
وی در ادامه حمایت از اقدامات فرهنگی بنیاد غدیر در استان فارس را وظیفه مسئولین، مردم و همه عاشقان و دلبستگان به ائمه اطهار (ع) خواند و خاطرنشان کرد: اقدامات آموزشی و فرهنگی ارزشمندی که بنیاد غدیر استان فارس از سال 1392 تا کنون در دستور کار داشته است قابل ستایش است چرا که در نتیجه این آموزش‌ها شاهد تقویت بینش دینی و انتقال این آگاهی به بدنه جامعه هستیم.
رئیس کل دادگستری استان فارس همچنین ضمن اعلام آمادگی دستگاه  قضایی استان در حمایت و پشتیبانی از بنیاد بین‌المللی غدیر استان فارس از اجرای برنامه‌های مشترک این بنیاد با معاونت فرهنگی دادگستری فارس در ایام دهه ولایت خبر داد و افزود: تلاش خواهیم کرد در مجموعه قضایی استان به بهترین نحو از ظرفیت‌های بنیاد بین المللی غدیر در راستای انجام اقدامات فرهنگی و آموزشی استفاده نمائیم. همچنین در این دیدار دبیر بنیاد بین المللی غدیر در استان فارس ضمن ارائه گزارش از عملکرد بنیاد از سال 92 تا کنون گفت: از ابتدای فعالیت بنیاد بین المللی غدیر در استان 110 دوره آموزشی برگزار و بیش از 7 هزار نفر با ابعاد گوناگون حادثه عظیم غدیر آشنا شده‌اند. گفتنی است در دیدار رئیس کل دادگستری استان فارس از بنیاد بین المللی غدیر دادستان عمومی ‌و انقلاب شیراز، معاون قضایی و فرهنگی دادگستری و معاون قضایی و مسئول دفتر نظارت و ارزشیابی  قضات استان نیز ایشان را همراهی کردند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی