[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۶
  • دوره جدید

صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری سرعت می‌گیرد، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: مدیریت ارشد استان با اهتمام جدی ایجاد تسهیلات بیشتر برای سرمایه‌گذاران و کاهش زمان صدور مجوزها را در دستور کار قرار داده است. 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار همزمان با سومین روز از هفته دولت در مراسم افتتاح اولین نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی استان که در شهرستان خرامه به بهره‌برداری رسید، با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، این پروژه را یکی از مهمترین پروژه‌های کشور دانست و افزود: استان فارس از جمله مناطقی است که زمینه بهره‌گیری از انرژی خورشیدی در آن فراهم شده است. 
 وی با تأکید بر لزوم توسعه و تقویت این ظرفیت در استان فارس، بهره‌گیری از انرژی‌های پاک را گامی ‌مؤثر در دستیابی به توسعه پایدار برشمرد و عنوان کرد: استفاده از انرژی‌های پاک علاوه بر حفظ محیط زیست، زمینه صیانت از منابع سوختی دیگر را برای نسل‌های آینده فراهم خواهد کرد.
 استاندار فارس با انتقاد از همزمانی استیضاح وزیر امور اقتصادی و دارایی و سؤال از رئیس جمهوری با هفته دولت گفت: بنا بود پروژه مهم استان با حضور تعدادی از اعضای هیئت دولت به بهره‌برداری برسد اما به دلایل این اقدام مجلس مجال حضور آنان در استان کمتر شده است. مهندس تبادار افزود: هرچند استیضاح و سؤال در هر مقطع و هر زمانی حق نمایندگان مجلس شورای اسلامی ‌است اما اگر در هفته دولت، مجلس این تلخکامی ‌را ایجاد نمی‌کرد، بهتر بود. وی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از طولانی شدن زمان صدور مجور برای سرمایه‌گذاری در پروژه نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی خرامه، تأکید کرد: مدیریت ارشد استان با اهتمام جدی ایجاد تسهیلات بیشتر برای سرمایه‌گذاران و کاهش زمان صدور مجوزها را در دستور کار قرار داده است. استاندار فارس ایجاد اشتغال را یکی از مهمترین دغدغه‌های جامعه دانست و گفت: فراهم کردن زمینه‌های اشتغال به عنوان ضرورت امروز وظیفه همه مسئولان است که باید با ایجاد تسهیلات بیشتر، شرایط را برای حضور سرمایه‌گذاران فراهم کنند.
 مهندس تبادار در ادامه با تأکید بر اینکه زمینه بهره‌گیری از انرژی خورشیدی باید در استان فارس و شهرستان خرامه گسترش یابد، از مسئولان استان خواست احداث نیروگاه‌های خورشیدی بیشتر را در دستور کار قرار دهند.  وی با اشاره به اینکه پس از به مخاطره افتادن کشاورزی در شهرستان خرامه تلاش‌های زیادی برای ایجاد سایر فرصت‌های شغلی در این شهرستان انجام شده است، افزود: دولت تدبیر و امید به عنوان کارگزار نظام جمهوری اسلامی‌ ایران درراستای اقدامات سایر دولت‌ها در تقویت زمینه‌های شغلی از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد. 
نماینده عالی دولت در استان فارس همچنین در حاشیه افتتاح پروژه‌های عمرانی شهرستان خرامه در جمع خبرنگارن به تلاش‌های دولت تدبیر و امید برای خدمت‌رسانی به مردم همه نقاط کشور اشاره کرد و افزود: امروز پروژه‌های مختلف ورزشی، فرهنگی، آموزشی، گازرسانی، برق‌رسانی و... با اعتباری بالغ بر 85 میلیارد تومان در شهرستان خرامه به بهره‌برداری رسیده است. 
مهندس تبادار با اشاره به سیاست‌های دولت در راستای گسترش زمینه‌های بهره‌گیری از انرژی‌های پاک، خاطرنشان کرد: براساس بررسی‌های انجام شده استان فارس به لحاظ تابش خورشید در موقعیتی قرار گرفته که می‌توان از این موقعیت در احداث نیروگاه‌های خورشیدی و تولید انرژی‌های پاک بهره گرفت. وی گفت: 60 درصد از مجموع یک میلیارد و 80 میلیون دلار سرمایه‌گذاری جلب شده استان فارس در سال 96  مربوط  به تولید انرژی‌های خورشیدی است. استاندار فارس با تأکید بر اهمیت فرهنگسازی برای گسترش تولید و استفاده از انرژی‌های پاک ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک شاهد احداث نیروگاه‌های خورشیدی در  سایر شهرستان‌های استان فارس باشیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی