[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

دعوت روحانی از امیر قطر، روزنامه شیراز نوین

رئیس‌جمهور در گفت‌وگوی تلفنی امیر قطر، بار دیگر با تأکید بر تداوم حمایت ایران از دوحه در برابر تحریم‌های غیرقانونی، گفت: جمهوری اسلامی‌ ایران همواره خواهان گسترش و تعمیق روابط با قطر به عنوان یک کشور دوست در این منطقه حساس است. به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز یکشنبه در تماس تلفنی شیخ تمیم بن حمد آل ثانی با وی، ضمن تبریک عید قربان و آرزوی سربلندی و موفقیت برای همه مسلمانان بویژه مردم قطر، افزود: زمینه‌ها و ظرفیت‌های بسیار فراوانی برای توسعه همکاری‌ها در عرصه سیاسی و اقتصادی میان ایران و قطر وجود دارد و هیچ مانعی در مسیر تقویت این همکاری‌های مشترک نیست. وی تشویق و تلاش برای تسهیل فعالیت بازرگانان و سرمایه‌گذاران دو کشور را ضروری خواند و گفت: تقویت همکاری‌های بندری و دریایی و ایجاد یک خط کشتیرانی مشترک می‌تواند به تجارت دو کشور بسیار کمک کند.
وی همچنین با اشاره به توانمندی شرکت‌های ایرانی برای اجرای پروژه‌های عمرانی در عرصه‌های مختلف اظهار داشت: شرکت‌های ایرانی برای صدور خدمات فنی و مهندسی بویژه مشارکت در اجرای پروژه‌های عمرانی قطر برای مسابقات جام جهانی فوتبال در سال 2022  میلادی، کاملاً آمادگی دارند.
رئیس جمهور با بیان این‌که «تردیدی نیست با اراده دو دولت، روابط دو کشور در مسیر منافع دو ملت بیش از پیش توسعه و تعمیق خواهد یافت»، به قانون‌شکنی آمریکا و نقض برجام اشاره کرد. وی مواضع سیاسی کشورها بویژه اروپا، روسیه، چین، ترکیه و کشورهای همسایه از جمله قطر  در حمایت از برجام و مقابله با تحریم‌های غیرقانونی را قابل قدردانی دانست و تأکید کرد: این مواضع باید با اقدامات عملی تکمیل شود. وی همچنین در این تماس تلفنی از امیر قطر برای شرکت در سومین اجلاس سران مجمع گفت‌و‌گو و همکاری‌های آسیا که قرار است مهرماه در تهران برگزار شود دعوت کرد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی