[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

هیئت نظارت، ۱۳شهریور مطالب مطرح شده دراستیضاح ربیعی را بررسی می‌کند، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان گفت: این هیئت روز سه‌شنبه‌۱۳‌شهریور، مطالب و ادعاهای مطرح شده در جلسه استیضاح آقای ربیعی را بررسی می‌کند.
محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با مهر با اشاره به دستور رئیس مجلس به هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان برای بررسی مطالب مطرح شده در جلسه استیضاح علی ربیعی وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهارداشت: قرار بود روز سه‌شنبه‌۶‌شهریورماه این موضوع در جلسه هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان بررسی شود که به‌دلیل سوال از رئیس جمهور، فرصت تشکیل جلسه نشد.
وی افزود: بنا داشتیم روز یکشنبه‌‌۱۱‌شهریورماه را برای این جلسه اختصاص دهیم که برخی نهادها مانند مرکز حراست مجلس که از طرف مجلس مأمور شده‌اند تا مستندات دوطرف را دریافت کنند، هنوز این مستندات را دریافت نکرده‌اند، لذا جلسه در روز یکشنبه تشکیل نمی‌شود.
سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان تصریح کرد: اگر مانعی پیش نیاید، روز سه‌شنبه هفته آینده ۱۳ شهریورماه جلسه هیئت برگزار می‌شود تا به مسائل مطرح شده در جلسه استیضاح آقای ربیعی رسیدگی شود؛ این جلسه در صورت برگزار شدن، اختصاصاً همین موضوعات را بررسی خواهد کرد، چرا‌که بررسی این مسائل چند ساعت زمان می‌برد.
جمالی نوبندگانی با بیان اینکه پرونده های قبلی مطرح شده در هیئت نظارت در ماه های اخیر هنوز به سرانجام نهایی نرسیده  خاطرنشان کرد: علت این تأخیر نیز دستور کارهای متعددی بود که در رابطه با استیضاح وزرا و سؤال از رئیس‌جمهور پیش آمد و کار هیئت را به تأخیر انداخت.
به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه استیضاح علی ربیعی وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی که در روز ۱۷‌مردادماه امسال در صحن مجلس برگزار شد، برخی نمایندگان استیضاح‌کننده و وزیر مربوطه، ادعاهایی را علیه یکدیگر در خصوص دریافت رانت و امتیازهای فسادانگیز مطرح کردند و از یکدیگر نام بردند؛ این مسئله باعث شد تا علی لاریجانی رئیس مجلس به هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مأموریت دهد تا طی دو هفته (۱۴‌روز)، ادعاهای مطرح شده را بررسی کند و گزارش دهد. از آن تاریخ تاکنون ۲۱‌روز می‌گذرد و هنوز جلسه این هیئت تشکیل نشده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی