[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

گران‌ترین کشور اروپایی کجاست؟، روزنامه شیراز نوین

برخلاف تصور بیشتر مردم، این ایسلند و نه سوئیس است که گران‌ترین کشور اروپایی از نظر هزینه‌های زندگی است.
به گزارش ایسنا به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا، سطح قیمت‌های کالا و خدمات برای مصرف‌کنندگان تا پایان سال ۲۰۱۷ در دو کشور دانمارک و لوکزامبورگ از همه بالاتر بوده و هزینه زندگی در این دو کشور ۴۱درصد بیشتر از متوسط هزینه زندگی در اتحادیه اروپا بوده است. پس از این دو کشور نیز سوئد (۳۵درصد بالاتر از متوسط اتحادیه اروپا)، ایرلند (۲۸درصد بالاتر از متوسط اتحادیه اروپا)، فنلاند (۲۳درصد بالاتر از متوسط اتحادیه اروپا) و انگلیس (۱۷درصد بالاتر از متوسط اتحادیه اروپا) قرار دارند.
از سوی دیگر، بلغارستان ارزان‌ترین هزینه زندگی در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا را داشته است (۵۶درصد کمتر از متوسط اتحادیه اروپا) و پس از این کشور، رومانی (۵۶درصد کمتر از متوسط اتحادیه اروپا)، لهستان (۴۷درصد کمتر از متوسط اتحادیه اروپا)، مجارستان (۴۲درصد کمتر از متوسط اتحادیه اروپا) و لیتوانی (۴۰درصد کمتر از متوسط اتحادیه اروپا) قرار دارند.
همچنین به تفکیک هزینه‌های مختلف، دانمارک در بخش‌های رستوران و هتل‌داری، غذا، فرهنگ و آموزش، حمل‌ونقل و لوازم منزل گران‌ترین کشور برای زندگی است و ایرلند از نظر هزینه‌های نوشیدنی و تنباکو، لوکزامبورگ از نظر هزینه‌های آب و برق و گاز، یونان از نظر هزینه ارتباطات و سوئد از نظر هزینه لباس گران‌ترین کشورهای اروپایی هستند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی