[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

الزام در ارتقای فرهنگ بهره‌وری، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی که باحضور رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران برگزار شد، افزود: با توجه به تنگناهای موجود ایجاد ارزش افزوده در حوزه‌ها و زمینه‌های مختلف تولیدی و خدماتی منطبق بر استانداردها امری ضروری است.
نماینده عالی دولت در استان فارس گفت: اگر ما بهره‌وری نیروی انسانی را به عنوان ایجاد تولید مضاعف در دستور کار قرار دهیم و از آن به درستی استفاده کنیم همانند کشورهایی که به نیروی انسانی اهمیت داده‌اند و به پیشرفت دست یافته‌اند ما نیز به اهداف مورد نظر دست خواهیم یافت.
مهندس تبادار خاطرنشان کرد: اندیشه، برنامه‌ریزی و تعریف اهداف نیز با بهره‌وری مناسب نیروی انسانی تحقق می‌یابد.
وی با ابراز خرسندی از اینکه استان فارس به عنوان استان پایلوت در اجرای برنامه بهره‌وری انتخاب شده است، تأکید کرد: بهره‌وری باید به عنوان یک فرهنگ در جامعه گسترش یابد و این فرهنگ به صورت اختیاری مورد استفاده قرار گیرد. استاندار فارس گفت: در بعضی موارد از جمله بحران آب ناچار به استفاده از بهره‌وری هستیم اما این امر ضروری باید پیش از وقوع مشکل و بحران به‌صورت اختیاری انجام شود.
مهندس تبادار با اشاره به اینکه در تابستان سال جاری توانستیم مشکل کمبود پنج هزار مگاوات برق در کشور را از طریق فرهنگسازی، ارتباط با مردم و صرفه‌جویی حل کنیم، این موضوع را نمونه‌ای برای اجرای بهره‌وری دانست و یادآور شد: استان فارس به عنوان استان اول در صرفه‌جویی برق در تابستان جاری شناخته شد.
وی با تأکید بر اینکه باید از مجموعه‌ها و افرادی که بهره‌وری را در دستور کار قرار داده‌اند حمایت شود، گفت: در یکی از کارخانه‌های صنایع غذایی استان فارس آب مصرفی سه مرحله مورد استفاده قرار گرفته و در نهایت برای کشاورزی در همان مجموعه مصرف می‌شود که  نمونه‌ای از بکارگیری بهره‌وری است.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه برای تحقق هر ایده و برنامه‌ای فرهنگسازی امری ضروری است، اظهار کرد: الگوی بهره‌وری باید به عنوان یک فرهنگ رایج توسعه یابد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی