[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

تعطیلی مرکز عرضه‌کننده ترکیب گاز خنده و اکسیژن در قلیان، روزنامه شیراز نوین

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز و نماینده وزیر بهداشت در کمسیون ماده ۱۱ تعزیرات حکومتی دانشگاه از تعطیلی مرکز متخلفی خبر داد که با عرضه قلیان‌هایی با ترکیب گاز خنده (نیتروس) و اکسیژن، سلامت عمومی‌ را تهدید می‌کرد.
به گزارش «وب دا» در شیراز، دکتر «عبدالخالق کشاورزی» با اعلام این خبر، افزود: پس از دریافت گزارشی مبنی بر فعالیت این کافی‌شاپ و مراجعه افراد برای استفاده از قلیان‌هایی با تبلیغ کمک به تسریع در ترک اعتیاد، بازرسان تعزیرات دانشگاه با هماهنگی مسئولان قضایی، به‌صورت سرزده از این مکان بازدید کردند.
 او ادامه داد: با مشاهده استفاده غیرمجاز از گاز طبی نیتروس در کنار اکسیژن خالص در محیطی خارج از مکان درمانی، نسبت به تعطیلی این مرکز اقدام شده و پرونده به مقامات قضایی ارجاع شد.
دکتر کشاورزی با بیان اینکه این گاز در دهه‌های گذشته در ابتدا در کشور آمریکا به عنوان گاز خنده استفاده و سپس به دلیل تأثیر بی‌دردی در مراکز درمانی و تحت نظر پزشک مورد استفاده قرار می‌گیرد، تأکید کرد: استفاده از «نیتروس» در خارج از چرخه بیمارستانی، به دلیل عوارضی که به همراه دارد، ممنوع است.
نماینده وزیر بهداشت در کمسیون ماده ۱۱ تعزیرات حکومتی دانشگاه از مردم خواست تا در صورت مشاهده موارد مشابه، نسبت به گزارش به سامانه ۱۸۱۹ دانشگاه اقدام کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی