[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

باید به اصولی مانند صداقت پایبند باشیم، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر استان یادآور شد: امر به معروف و نهی از منکر از اهداف قیام امام حسین(ع) بوده است و از اصول نظام حاکمیت دینی محسوب می‌شود که باید مورد توجه قرار داشته باشد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با تأکید بر این که امر به معروف و نهی از منکر باید با ظرافت در جامعه انجام شود، گفت: مسایلی مانند صداقت و رحم کردن به دیگران باید سرلوحه فعالیت‌های امر به معروف و نهی از منکر قرار داشته باشد.
مهندس تبادار با بیان این که امر به معروف و نهی از منکر را نباید صرفاً برای دیگران بخواهیم، افزود: باید به صورت جدی عهد کنیم که خودمان را مخاطب امر به معروف و نهی از منکر بدانیم و به اصولی مانند صداقت پایبند باشیم.
استاندار فارس با تأکید بر این که پژوهش در زمینه امر به معروف و نهی از منکر باید در دستور کار قرار گیرد، ادامه داد: باید معنای امر به معروف و نهی از منکر را گسترش دهیم و به صورت جامع معرفی کنیم.
مهندس تبادار با بیان این که وظیفه امر به معروف و نهی از منکر به افراد معدودی، محدود نمی‌شود و همه افراد مسلمان به عنوان یک دستور دینی موظف به امر به معروف و نهی از منکر هستند، گفت: اگرچه امر به معروف و نهی از منکر، معنای بسیار گسترده‌ای دارد اما باید تلاش کنیم حداقل بخشی از این معنا محقق شود.
وی افزود: جلسات شورای امر به معروف و نهی از منکر استان باید به صورت منظم برگزار شود و با تمرکز بر موضوعات مشخص، تحقق مصوبات را پیگیری کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی