[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

تعمیرات جزیی و کلی ساختمان‌ها باید با مجوز همراه باشد ، روزنامه شیراز نوین

دریافت مجوز تعمیرات برای ساختمان‌ها الزامی‌است. به گزارش دریافتی شیراز نوین از روابط عمومی ‌منطقه 5 شهرداری شیراز، مسعود طهماسبی گفت: دریافت مجوز تعمیرات ساختمانی محدود به واحدهای مسکونی نیست بلکه تمام ساختمان‌ها را در بر می‌گیرد.
او تأکید کرد: دریافت مجوز تمام تعمیرات چه اساسی چه غیراساسی، داخلی یا خارجی بنا را شامل می‌شود؛ برای انجام هرگونه تعمیر یا اصلاح بنا باید طرح مقاوم‌سازی و نظارت مهندس ناظر را همراه داشت.
طهماسبی با بیان اینکه رعایت نکردن نکات ایمنی در ساخت و سازهای شهری و ایجاد مزاحمت برای همسایگان، مصداق بارز تضییع حقوق شهروندی است، گفت: رعایت ایمنی در ساخت و ساز بسیار مهم و ضروری است و ساخت و ساز بدون ضابطه و بدون رعایت مسائل فنی و ایمنی، مشکلات فراوانی را ایجاد کرده یا دامن می‌زند.
او اضافه کرد: شهرداری‌ها جایگاه مهمی ‌در نظام شهری دارند بویژه آنکه باید نسبت به ساخت و سازهای تحت نظارت خود در چارچوب طرح‌های جامع و تفصیلی شهر و هرگونه عملیات خارج از ضوابط شهرسازی حساس باشند.
شهردار منطقه پنج خواستار مشارکت بیشتر شهروندان به منظور کنترل ساخت و سازهای غیرمجاز شد و اضافه کرد: شهروندان می‌توانند برای تحقق مسئولیت اجتماعی، شهرداری را در جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز که سلامت و امنیت مردم را به خطر می‌اندازد، یاری کنند.
طهماسبی از رسانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی درخواست کرد که زمینه‌ی آشنایی مردم با مقررات ملی ساختمان به‌عنوان فراگیرترین ضوابط موجود در زمینه‌ی ساخت و ساز را فراهم کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی