[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

هفته شیراز در دوبلین برگزار می‌شود، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در دیدار سفیر جمهوری اسلامی ‌ایران در ایرلند با تقدیر از رویکرد وزارت امور خارجه در توسعه روابط اقتصادی و فرهنگی در کنار روابط سیاسی افزود: روابط اقتصادی مستحکم با سایر کشورها زمینه حفاظت و صیانت از روابط دیپلماتیک کشور را نیز فراهم خواهد کرد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به ظرفیت‌های کم‌نظیر استان فارس در حوزه‌های مختلف، خاطرنشان کرد: پیشینه تاریخی فارس بیانگر شکل‌گیری نخستین تمدن‌های بشری و تدوین نخستین منشور حقوق شهروندی در این سرزمین است.
مهندس تبادار در ادامه به ثبت جهانی محور باستانی ساسانی در استان اشاره کرد و یادآور شد: پیش از این نیز چهار اثر میراثی در استان فارس ثبت جهانی شده و بیش از سه هزار اثر نیز به ثبت ملی رسید است.
وی همچنین با اشاره به وجود بیش از 400 جاذبه طبیعی، جایگاه ویژه علم پزشکی و ظرفیت توریسم سلامت در فارس و رتبه برتر این استان در تولید محصولات کشاورزی، صنایع فولاد، صادرات سنگ و تولید بیش از 50 نوع صنایع دستی و... گفت: این ظرفیت‌ها امکان توسعه روابط استان فارس با سایر نقاط جهان در زمینه‌های مختلف را فراهم می‌کند.
استاندار فارس با تأکید بر اهمیت ایجاد پیوندهای فرهنگی در روابط کشورها، عنوان کرد: اگر پیوندهای فرهنگی و گردشگری میان مردم دو کشور شکل بگیرد سایر زمینه‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری نیز فراهم می‌شود.
وی همچنین از پیشنهاد سفیر جمهوری اسلامی ‌ایران در ایرلند برای برگزاری هفته شیراز در دوبلین استقبال کرد و گفت: کارگروهی متشکل از دستگاه‌ها و سازمان‌های مربوطه برای تدوین این برنامه در اسرع وقت تشکیل خواهد شد.
سفیر جمهوری اسلامی ‌ایران در ایرلند نیز در این دیدار با بیان اینکه کشور ایرلند به رغم مساحت و جمعیت کم یکی از 20 کشور اول دنیا در جذب و صدور سرمایه‌گذاری خارجی است، گفت: زمینه‌های فراوانی برای توسعه روابط اقتصادی این کشور با استان فارس وجود دارد.
جواد کچوئیان تقویت روابط میان دو کشور ایران و ایرلند را مستلزم شناخت دقیق و علمی ‌و مبتنی بر برنامه‌ریزی براساس ظرفیت‌های دو طرف دانست و تأکید کرد: برگزاری هفته شیراز در دوبلین و معرفی همه ظرفیت‌های استان فارس در این برنامه و همچنین برگزاری هفته دوبلین در شیراز گامی‌ مؤثر در جهت توسعه این روابط خواهد بود.
سفیر ایران در ایرلند همچنین پایبندی‌های فرهنگی، مذهبی و سابقه مبارزه با کشورهای سلطه‌جو در ایرلند را از دیگر ویژگی‌های مردم این کشور دانست که زمینه برقراری ارتباط با مردم ایران را تسهیل خواهد کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی