[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

درخشش علوم پزشکی شیراز در نخستین جشنواره تجارب موفق بیمارستان‌های کشور ، روزنامه شیراز نوین

در نخستین جشنواره تجارب موفق بیمارستان‌های کشور در مدیریت منابع و مصارف که هم اکنون در تهران درحال برگزاری است، دانشگاه علوم پزشکی شیراز با دریافت سه تندیس برتر جشنواره، پرافتخارترین دانشگاه کشور در این رویداد ملی بود.
 به گزارش «وب دا» در شیراز، در نخستین جشنواره تجارب موفق بیمارستان‌های کشور در مدیریت منابع و مصارف که هم‌اکنون با معرفی دانشگاه‌های علوم پزشکی و بیمارستان‌های موفق کشور، در حال برگزاری است، دانشگاه علوم پزشکی شیراز، توانست عنوان دانشگاه علوم پزشکی برتر کشور در تجارب موفق بیمارستانی را در این جشنواره، از آن خود کند و دکتر «علی بهادر» رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، تندیس برتر جشنواره را از دست دکتر «علی لاریجانی» رئیس مجلس شورای اسلامی ‌و دکتر «سید حسن ‌هاشمی» وزیر بهداشت، دریافت کرد.  دکتر «عبدالخالق کشاورزی» معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز که از محل برگزاری این جشنواره با خبرنگار «وب دا» سخن می‌گفت، با اعلام خبر این موفقیت، افزود: دانشگاه علوم پزشکی شیراز با ارائه ۲۱۸ تجربه موفق بیمارستانی، در این جشنواره، حضوری فعال و موفق داشت و از این تعداد، ۹۹ تجربه، نهایی شد.
  او از انتخاب دو بیمارستان بزرگ نمازی و شهید دکتر فقیهی، به عنوان بیمارستان‌های نمونه کشور در عرصه تجارب موفق بیمارستانی خبر داد و گفت: براساس ارزیابی‌های داوران جشنواره، این دو بیمارستان بزرگ شیراز، در ردیف هفت بیمارستان نمونه کشور در زمینه اجرای ایده‌ها و تجارب مرتبط با مدیریت منابع بیمارستانی، جای گرفتند. معاون درمان دانشگاه، اقدامات انجام شده در عرصه طرح تحول نظام سلامت و برنامه‌ها و سیاست‌های دانشگاه‌ها و بیمارستان‌ها در کاهش هزینه‌ها و مدیریت منابع با حفظ کیفیت خدمات‌رسانی به بیماران را مهمترین شاخصه‌های ارزیابی این جشنواره در معرفی برگزیدگان عنوان کرد و ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی شیراز با ارائه بیشترین آمار مربوط به تجارب موفق در کاهش هزینه و تجویز و مصرف منطقی دارو، لوازم و تجهیزات پزشکی، همچنین اجرای راهنماهای بالینی و نظارت مستمر بر کیفیت خدمات در این جشنواره سرآمد بود. دکتر «کشاورزی» از مجموعه معاونت‌های دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رئیس دانشکده پزشکی و تلاش گروهی همه اساتید و کارکنان دانشگاه به پاس همراهی و مشارکت در دستیابی به این موفقیت قدردانی کرد و گفت: در کنار نیل به این دستاوردها، عزم جمعی دانشگاه علوم پزشکی شیراز بر این نکته متمرکز بوده که اختلالی در امر خطیر خدمت‌رسانی به بیماران و مراجعان ایجاد نشود و نتایج به دست آمده، حاکی از موفقیت در این موضوع است. او افزود: با روحیه همکاری و مشارکتی که در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این زمینه رقم خورده و تعامل خوبی که میان سطوح مختلف وجود دارد، می‌توانیم شاهد موفقیت‌های بیشتر در این عرصه و دستیابی حداکثری به رسالت‌های دانشگاه در امر خدمت‌رسانی به مردم باشیم.
همچنین در حاشیه برگزاری این جشنواره، نمایشگاهی از دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ارائه خدمات بیمارستانی و معرفی تجارب موفق، برپا شده است که مورد بازدید دکتر «لاریجانی» رئیس مجلس شورای اسلامی، دکتر «هاشمی» وزیر بهداشت، رئیس و معاونان دیگر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور قرار گرفت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی