[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

ترمینال شماره ۲ فرودگاه لارستان به بهره‌برداری رسید، روزنامه شیراز نوین

ترمینال شماره 2 فرودگاه بین‌المللی آیت الله آیت اللهی لارستان با زیربنای 6000 مترمربع به بهره برداری رسید.
مدیرکل فرودگاه بین‌المللی آیت الله آیت اللهی لارستان سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اعلام کرد: این پروژه که از سال 82 کلید خورد پس از وقفه‌ای طولانی در اجرا و تجهیزات آن، در اوایل سال 96 با اعتبار 80 میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاه‌ها به منظور محوطه‌سازی بیرونی آن تکمیل و تحویل شد.
امین الله صولتی افزود:پس از آن با اختصاص 60 میلیارد ریال در همین سال در قالب تکمیل ترمینال واحداث تلمبه‌خانه و پست برق کار ادامه یافت و دوشنبه 12شهریور 97 با ورود و خروج مسافران مورد استفاده قرار گرفت. 
وی ادامه داد: تابلوهای برق MV20KV پنج سلولی جدید جایگزین تابلوهای برق قدیمی ‌این فرودگاه شد و یک ترانسفورماتور KVA1250 نیز نصب و راه‌اندازی شد.
صولتی گفت: با افزایش دو برابری ترمینال قبل، مسافران و مردم لارستان تقاضای افزایش پروازها و منظم شدن پروازهای داخلی را دارند.
برنامه ای برای افتتاح رسمی ‌ترمینال شماره 2 این فرودگاه در ٢٠ شهریور با حضور مقام کشوری پیش‌بینی شده است.
براساس اعلام سایت رسمی ‌فرودگاه لارستان، این فرودگاه پس از زلزله سال 1339 برای کمک رسانی به مردم آسیب‌دیده تأسیس شد. 
پس از انقلاب و با توجه به کسب و کار بیشتر مردم منطقه در کشورهای حوزه خلیج فارس و همچنین تشکیل دانشگاه‌ها و مراکز علمی‌، انجام پروازهای داخلی و خارجی ضرورت یافت و این فرودگاه در سال 1372 به عنوان مرز هوایی شناخته شد. 
فرودگاه لارستان با 80 درصد پروازهای خارجی به مقاصد کشورهای جنوبی خلیج فارس همچون دبی- کویت و قطر و شارجه و 20 درصد پروازهای داخلی به مقصد تهران فعالیت دارد.  سال 1385 با تصویب هیئت مدیره شرکت فرودگاه‌های کشور، فرودگاه لارستان از اداره کل فرودگاه استان فارس منفک شد و در بیست و هشتم آذر 1391 فرودگاه یاد شده به اداره کل فرودگاه لارستان ارتقا یافت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی