[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

سونامی ‌بیکاری در راه فارس، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی فارس با اشاره به صادرات محصولات کشاورزی در فارس، گفت: عمده صادرات استان فارس در بخش کشاورزی بوده که امروز صادرات ما در این بخش با مشکلات متعددی روبه‌رو است. به گزارش  روابط عمومی ‌اتاق بازرگانی فارس، خسرو فروغان در جلسه کمیسیون تجارت، حمل و نقل، ترانزیت و کمرگ که با حضور اعضای آن برگزار شد، اظهار داشت: بسیاری از تولیدکنندگان و واحدهای تولیدی استان فارس مجموعه‌های خود را نیمه‌فعال کردند که با ادامه این روش با تعطیلی کارخانه‌ها و افزایش بیکاری مواجه خواهیم بود.
وی افزود: وضعیت امروز ارز در کشور شرایط نامناسبی را برای تولیدکنندگان ایجاد کرده که دولت برای نجات اقتصاد کشور از وضعیت کنونی باید راهکارهای بیشتری را مدنظر قرار دهد. فروغان با اشاره به صادرات محصولات کشاورزی در فارس اظهار داشت: عمده صادرات استان فارس در بخش کشاورزی بوده که امروز صادرات ما در این بخش با مشکلات متعددی روبه‌رو است.
وی بیان کرد: صدور بخشنامه‌های مختلف از دستگاه‌های دولتی که عمده آنها یک مسیر واحد را طی نمی‌کنند ضربه به پیکرده اقتصاد وارد کرده است. عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی فارس با ترسیم وضعیت صادرات افزود: در حال حاضر نگاه روشنی به آینده اقتصادی کشور و استان فارس وجود ندارد که به طور حتم ادامه این روند سبب بروز مشکلات فراوانی خواهد شد. فروغان عنوان کرد: این درحالی است که از زمان تحول و بروز مشکلات ارزی در کشور، ما در اتاق شیراز راهکارهای مختلفی را به مدیران استان فارس و اتاق ایران ارائه کردیم که بسیاری از آن مبنای تصمیم‌گیری و رفع مشکلات ارزی در کشور شد. وی افزود: مشکل بزرگ اقتصاد ما نوع نگاه‌های علمی‌ و یا تجربی است که امیدواریم دولت با استفاده از نگاه جامع برنامه‌ریزی اقتصادی را پیش ببرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی