[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

فروش داروهای تقلبی با سوءاستفاده از نوسانات بازار، روزنامه شیراز نوین

رئیس فراکسیون غذا و دارو مجلس با بیان اینکه سوداگران جان مردم با سوءاستفاده از نوسانات بازار به عرضه داروهای تقلبی اقدام می‌کنند، خواستار شناسایی و برخورد قضائی با متخلفان شد. به گزارش خبرگزاری مهر، همایون‌ هاشمی، در مورد انتشار فیلمی ‌در فضای مجازی که نشان می‌دهد داروی تقلبی در بازار در قالب بسته‌بندی مشابه داروهای استاندارد به بیماران عرضه شده است، گفت: متأسفانه در کشور در حوزه نظارت و انسجام بخشی به بازار تا حدودی ضعیف عمل می‌شود، تا جایی که در سطح عمومی‌ این‌طور تصور می‌شود که این حوزه رها شده است.
وی ادامه داد: هم‌اکنون سازمان‌های نظارتی دقیقی وجود دارند که باید قیمت‌ها را تنظیم کرده و بر قیمت‌های بازار و حسن اجرای قوانین در حوزه اقتصاد خُرد نظارت کنند.
هاشمی‌ یادآورشد: در بخش سلامت هم متولی نظارت بر این بخش مشخص است و باید بخش نظارتی وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو متخلفان در حوزه دارو را شناسایی کرده و آنها را به قوه قضائیه معرفی کنند.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، تصریح کرد: البته در شرایط کنونی که بازار دارو با نوساناتی مواجه شده است، تاجایی که برخی احساس می‌کنند، کمبودی در این حوزه وجود دارد، افرادی که سوداگر جان مردم هستند و برای منفعت‌طلبی حتی به جان مردم نیز رحم نمی‌کنند به عرضه داروی تقلبی اقدام می‌کنند.
وی تأکید کرد: در این شرایط که نحوه عرضه دارو محل نگرانی همگان شده است، لازم است مسئولان حوزه سلامت به صورت دقیق بازار دارو را بررسی کرده و بر آن نظارت مداوم داشته باشند، ضمن اینکه بخش نظارتی سازمان غذا و دارو هم باید تجهیز و تقویت شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی