[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

رئیس شورای شهر شیراز: بودجه شیراز نباید کمتر از ۵ هزار میلیارد تومان باشد، روزنامه شیراز نوین

فارس: رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه در بحث بودجه رقابتی با شهرهای دیگر نداریم، گفت: رقم بودجه پیشنهادی حق شیراز است.
غلام‌مهدی حقدل در گفت‌وگو با خبرنگار در شیراز اظهار داشت: در بحث بودجه شهرداری شیراز ما به دنبال بالا و پایین بودن و جلو افتادن یا عقب افتادن از دیگر استان‌ها و شهرها نبوده‌ایم بلکه بر اساس تجربه موفق سنوات قبل این ارتقای بودجه محقق شده است.
وی افزود: سال 92 بر اساس بودجه یک‌هزار و 600 میلیارد تومان که شورای سوم بسته بود کار را آغاز کردیم و با 50 میلیارد تومان بیشتر محقق شد، سال بعد از آن خود ما در شورای چهارم بودجه را 2 هزار و 200 میلیارد تومان بستیم که معادل 2 هزار و 100 میلیارد تومان محقق شد.
حقدل ادامه داد: سال سوم بودجه را 2 هزار و 760 میلیارد تومان بستیم 2 هزار و 700 میلیارد تومان آن محقق شد و در سال 95 بودجه را 3 هزار و 50 میلیارد تومان بستیم که بر اساس گزارش شهرداری به تحقق نزدیک است و این امر در کمیسیون بررسی و مصوب شده چنانکه اصلاح بودجه هم تغییر نکرد و امید است رقم 3 هزار و 50 میلیارد تومان به‌طور کامل محقق شود.
وی اضافه کرد: با این اوصاف بر مبنای تلاش‌های خوب شکل‌گرفته، روند پلکانی بودجه افزایشی بوده و به‌ این‌ترتیب وقتی مسئولان درآمدی و مالی شهرداری بر کار سوار هستند و روش‌های جدید درآمدی را پیگیری کرده‌اند چرا باید از رشد شهرمان جلوگیری کنیم.
رئیس شورای شهر شیراز بیان کرد: ما تجارب خوبی در بحث بودجه پیدا کردیم که می‌تواند به‌صورت تجارب ملی استفاده شود یکی پرهیز از خام‌فروشی املاک و ارائه آن به‌صورت بسته سرمایه‌گذاری مشارکتی است و سودی که در این مشارکت‌ها به دست می‌آوریم هم ما به ازای بدهی شهرداری به مجموعه‌های فاینانس‌کننده داده می‌شود.
وی تصریح کرد: اکنون خط 2 مترو را از طریق فاینانس می‌سازیم و گفته‌شده که به‌جای پول، زمین، مجوز و پروانه می‌دهیم و موارد دیگری نیز در این حوزه هست که به‌نوعی درآمد پایدار محسوب می‌شود.
حقدل یادآور شد: اگر وضع صنعت ساختمان خوب شود بودجه شیراز نباید کمتر از 5 هزار میلیارد تومان باشد و این شهر نیاز دارد که به این ارقام دست پیدا کند که شرایط آن را هم دارد. وقتی شورا 3 هزار میلیارد تومان مشارکت با بخش خصوصی را مطرح کرد مسئولان شهرداری ابتدا ترسیدند اما اکنون با قوت قلب می‌دانند که این ارقام حق شیراز است.
وی ابراز داشت: ما در شهر نمی‌توانیم مانند برخی فعالیت‌های دولتی کارها را متوقف کنیم تا اعتبار بیاید چون زباله باید جمع‌آوری شود، فضای سبز باید نگهداری و تقویت شود و حمل‌ونقل باید روان‌سازی شود و پول این فعالیت‌ها هم باید بدون فشار بر مردم فقیر از راه‌های قانونی به دست بیاید.
این عضو شورا متذکر شد: از پولی که به دست می‌آوریم 30 تا 40 درصد نقدی و از عوارض ساختمانی است و حدود 60 درصد از مشارکت، وام، اوراق قرضه، فروش املاک و تهاتر و غیره است.
وی افزود: اگر کج‌سلیقگی‌ها دست از سر ما بردارد و هفت درصد این سه ارتفاع که در اختیار گرفته‌ایم را به مجموعه‌های گردشگری تبدیل کنیم، پول به سمت شهر می‌آید و مردم و شهر و کشور منتفع می‌شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی