[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

روند توسعه شهر صدرا شتاب گرفته است، روزنامه شیراز نوین

پیمان کشاورز- گروه خبر
 روز  گذشته آیین افتتاح و کلنگ‌زنی بخشی از پروژه‌های شرکت عمران شهر جدید صدرا با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی، استاندار فارس و جمعی از مدیران استانی و شهر صدرا برگزار شد. در این مراسم که پروژه‌های بزرگی از جمله اجرای خط انتقال فاضلاب غرب صدرا و فاز اول تصفیه‌خانه پیش ساخته در این بخش با ظرفیت سه هزار متر مکعب، احداث مجتمع آموزشی 12کلاسه قوام الدین شیرازی در فاز دو و در محل پروژه مسکن مهر شرکت بناسازان انجام شد، 576 واحد مسکونی مهر و نیز 656واحد از فاز دوم مجموعه مسکونی مشارکتی آسمان صدرا به بهره برداری رسید. همچنین عملیات اجرایی فاز سه و چهار پروژه مسکونی- تجاری 800 واحدی مشارکتی شرکت مسکن جنوب و شرکت عمران و توسعه فارس و سه قطعه زمین ورزشی نیز با حضور استاندار فارس و معاون وزیر راه و شهرسازی آغاز شد.
در این آیین معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این که صدرا علیرغم جمعیت بالایی که دارد تاکنون از داشتن زیرساخت‌ها محروم بوده است گفت: خوشبختانه در چند ماه گذشته روند خدمت رسانی در صدرا شتاب گرفته و مجموعه پروژه‌ها در صدرا با برنامه ریزی مشخصی در حال پیشرفت است که امیدواریم تا پایان دولت دوازدهم صدرا را شهری برخوردار از استانداردهای جدید زندگی و شهری پایدار ببینیم. حبیب الله طاهرخانی روند کاری شرکت عمران شهرهای جدید را روندی متکی به منابع داخلی خود عنوان کرد و گفت: شرکت عمران شهرهای جدید در صدرا و سایر شهرهای مرتبط بدون اتکا به منابع دولتی و تنها با اتکا به منابع داخلی خود در حال پیشبرد پروژه‌های مدنظرشان هستند. 
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ادامه داد: با توجه به اهمیت نقش بخش خصوصی، تنها راه برای تعریف پروژه‌های جدید استفاده از این توانایی‌ها و امکانات این بخش است که ما نیز با اتکا به این دیدگاه 50هزار واحد مسکونی جدید را در دستور کار داریم تا علاوه بر کاهش تصدی‌گری دولت در بخش عمرانی به بحث کیفیت ساخت و سازها نیز نگاهی ویژه داشته باشیم. در بخش دیگری از این مراسم مدیرعامل شرکت عمران صدرا عملکرد این شرکت در بخش عمرانی را بی‌نظیر دانست و گفت: در چندماه گذشته مجموعه شهر صدرا به یک کارگاه عمرانی تبدیل شده و به نوعی می‌توان شرکت عمران شهر جدید صدرا را عمرانی‌ترین دستگاه اجرایی استان تلقی کرد که طیف وسیعی از پروژه‌های گوناگون همچون مسکن مهر، مسجد، مرکز آموزشی، بازارچه، پروژه‌های مشارکتی و خط انتقال فاضلاب را در دستور کار خود داشت. خلیل حاجی پور با بیان این که عملیات عمرانی بخش عمده‌ای از پروژه‌های به افتتاح رسیده در سال 97 آغاز شده بود گفت: مجموعه آموزشی قوام الدین شیرازی را به جرأت می‌توان در بخش پروژه‌های عمرانی در سطح کشور رکورددار دانست چرا که این مجموعه در بازه زمانی 100روزه ساخته و آماده بهره برداری شد. مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا تصریح کرد: تمام تلاش ما در چندماه گذشته این بوده که تصویر جدیدی از شهر صدرا در میان شهرهای جدید خلق کنیم که با بازخوردهایی که گرفتیم فکر می‌کنم تا حدودی نیز درا ین امر موفق بودیم و امیدواریم سایر پروژه‌ها نیز با سرعت ادامه پیدا کند و ارتقای منزلت شهروندان صدرا را داشته باشیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی