[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

معاون استانداری فارس: نبود درآمد پایدار چالش بزرگ شهرداری‌هاست، روزنامه شیراز نوین

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس، یکی از چالش‌های بزرگ پیش روی شهرداری‌ها را نبود درآمد پایدار دانست و گفت: شهرداری‌ها برای حرکت در مسیر توسعه شهری راهی جز تعریف درآمدهای پایدار و کاهش وابستگی به درآمدهای ناپایدار ندارند.
به گزارش ایرنا، عنایت الله رحیمی، چهارشنبه در جمع خبرنگاران در شیراز افزود: شهرداری‌ها باید ظرفیت‌ها و توانمندی شهرها را بخوبی شناسایی و با برنامه‌ریزی برای کسب درآمد پایدار حرکت کنند.
وی ادامه داد: توجه به این موضوع به ویژه در شرایطی که دولت برای کمک به شهرداری‌ها با محدودیت منابع مالی مواجه است بیش از پیش ضرورت دارد بنابراین شهرداری‌ها باید به فکر اداره شهرها و کمک‌ها و حمایت‌های دولتی باشند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس بیان کرد: اگر شهرداری‌ها تصور کنند اداره مطلوب شهر با هزینه‌های سنگین آن از طریق درآمدهای ناپایداری مانند دریافت عوارض و فروش تراکم ممکن است باید گفت چنین چیزی ممکن نیست چرا که این درآمدها در هر مقطعی تحت تأثیر شرایط نوسان بسیاری دارد و نمی‌توان بر اساس آن برای توسعه و عمران شهر برنامه ریزی کرد.
رحیمی ‌یکی از ظرفیت‌هایی را که شهرداری‌ها باید از آن بهره ببرند مشارکت مردم و بهره‌گیری از ظرفیت بخش خصوصی در اجرای برنامه‌ها و پروژه‌ها دانست و افزود: اگر شهرداری‌ها بتوانند ضمن فراهم کردن زیرساخت‌ها و شرایط و معرفی بسته‌های سرمایه‌گذاری متنوع و مناسب، اعتماد مردم و سرمایه‌گذار بخش خصوصی را برای مشارکت جلب کنند، قطعاً توانسته‌اند در مسیر درست کسب درآمد پایدار گام بردارند.
وی گفت: امروز 70 درصد از جمعیت استان فارس در 103شهر این استان سکونت دارند که شهرداری‌ها باید برای خدمات رسانی به این جمعت انبوه هم برنامه ریزی و هم منابع مالی در اختیار داشته باشند. 
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس، بودجه مصوب شهرداری‌های استان در سال جاری را سه هزار و 960 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: شهرداری‌ها باید با این رقم هم پاسخگوی امور جاری و پرداخت حقوق به کارکنان خود که در استان بیش از 18 هزار و 800 هستند باشند و هم خدمات عمرانی به شهروندان ارائه دهند.
رحیمی ‌ادامه داد: 865 میلیارد تومان در پنج ماه سال 97 از مجموع بودجه مصوب شهرداری‌های استان محقق شده که 123 میلیارد تومان آن را دولت تأمین کرده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی