[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

نماینده سابق فسا دار فانی را وداع گفت، روزنامه شیراز نوین

معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه شهرستان فسا گفت: محمد حسن دوگانی آغچغلو، نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی، صبح چهارشنبه در 62سالگی در بیمارستان عرفان تهران دار فانی را وداع گفت.
سلیمان کرمی، چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مرحوم دوگانی که در دوره‌های هفتم، هشتم و نهم نماینده مردم شهرستان فسا در مجلس شورای اسلامی ‌بود، هفته گذشته به دلیل تشدید بیماری گوارشی و قلبی در بیمارستان عرفان تهران بستری شد و صبح چهاردهم شهریورماه جاری به دیار حق شتافت. 
وی بیان کرد: آیین تشییع و خاکسپاری شادروان دوگانی متعاقباً اعلام خواهد شد. محمدحسن دوگانی در سال 1335خورشیدی در روستای دوگان از توابع شهرستان فسا تولد یافت. وی تحصیلات ابتدایی را در زادگاهش و متوسطه را در دبیرستان‌های شهر فسا گذراند. او دیپلم ریاضی خود را در سال 55 از دبیرستان حکمت فسا اخذ کرد و در همان سال در مقطع کارشناسی ریاضی دانشگاه شهید باهنر کرمان پذیرفته شد. وی پس از اتمام دوره کارشناسی در آزمون کارشناسی ارشد شرکت کرد و در رشته ریاضی با گرایش جبر در دانشگاه شهید باهنر کرمان مشغول تحصیل شد. دوگانی در سال 72 با دریافت بورس تحصیلی دوره دکترای تخصصی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه شفیلد انگلستان این مقطع تحصیلی را با گرایش جبر جابجایی به اتمام رساند.
از جمله فعالیت‌های اجرایی و علمی ‌او، عضویت در هیئت علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان، معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی، عضو هیئت رئیسه دانشگاه شهید باهنر کرمان، عضو هیئت ممیزه این دانشگاه و دانشگاه‌های جنوب شرق کشور بود.
دوگانی از سال 1382به نمایندگی از مردم فسا به مجلس شورای اسلامی ‌راه یافت و این سمت را در دوره‌های هفتم، هشتم و نهم مجلس برعهده داشت و همچنین در کمیسیون‌های برنامه و بودجه و محاسبات نیز عضو بود.
وی تا آخرین لحظه حیات خود، معاون پارلمانی و حقوقی دانشگاه پیام نور بود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی