[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

قدردانی جامعه روحانیت شیراز از دادگستری به دلیل برخورد با مفسدان اقتصادی، روزنامه شیراز نوین

دبیر اجرایی جامعه روحانیت شیراز طی نامه‌ای از زحمات دادگستری فارس به دلیل برخورد با اختلاس‌گران قدردانی کرد. به گزارش ایکنا از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحی‌الدین طاهری، دبیر اجرایی جامعه روحانیت شیراز نامه قدردانی به رئیس کل دادگستری فارس به دلیل برخورد قاطع با اختلاس‌گران و مفسدان اقتصادی ارسال کرد. در این نامه که یک نسخه از آن در اختیار خبرگزاری ایکنا قرار گرفته، آمده است: 
وَ إِنَّ عَمَلَکَ لَیسَ لَکَ بِطُعْمَهٍ وَ لَکِنَّهُ فِی عُنُقِکَ أَمَانَهٌ
جناب آقای دکتر القاصی مهر دام مجده
رئیس کل محترم دادگستری استان فارس
سلام علیکم
با صلوات بر محمد و آل محمد(ص)، دست‌انداری به بیت‌المال وقتی که در مسئولان و متولیان جامعه رسوخ کند، زمینه‌ساز بسیاری از مفسده‌های اداری و اجتماعی و نیز موجب بدبینی مردم جامعه نسبت به اصول اولیه نظام اسلامی ‌می‌شود، با پیروزی انقلاب اسلامی ‌ایران و استقرار دولت‌ها کم‌ترین توقع عامه مردم، دوری از اشرافیت و تجملات مدیران و مسئولان جامعه بود و در این بین می‌طلبد که همه قوا و دستگاه‌ها با این پدیده خطرناک آن هم در زمانی که کشور در محاصره اقتصادی قرار دارد و مردم ایران اسلامی‌ در شرایط دشوار زندگی می‌کنند، مبارزه کنند و به فرموده امام امیرالمؤمنین حضرت علی(ع) «اگر یکی از آنان دست به خیانت زد و گزارش بازرسان تو هم آن خیانت را تأیید کردند، به همین مقدار گواهی قناعت کرده، او را با تازیانه کیفر کن و آنچه را که از اموال در اختیار دارد از او باز پس گیر، سپس او را خوار دار و خیانت کار بشمار و قلاده بدنامی ‌به گردنش بیفکن».
جامعه روحانیت شیراز از اقدام دلیرانه، بی‌سابقه، ارزشمند، متعهدانه و مؤثر جنابعالی و سایر قضات پاک دست در برخورد با اختلاس‌گران و غارت‌گران بیت‌المال تقدیر و تشکر می‌نماید و از دستگاه قضا درخواست می‌نماید سایر موارد مشابه و مخصوصاً محتکران را هم نیز با قاطعیت تمام و بدون در نظر گرفتن سنگ‌اندازی‌ها و نسبت‌ها و بدون ترس از انگ‌های سیاسی به سرانجام برساند و دست این زالوصفتان که عصاره اعتماد مردم نسبت به نظام اسلامی‌ را می‌مکند را قطع نماید «چون بفرموده حضرت علی(ع) بزرگ‌ترین خیانت‌ها خیانت به امت است». از خداوند متعال موفقیت روزافزون برای جنابعالی و مجموعه قوه قضاییه در پیشـبرد اهداف و آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ‌ایران و تحقق منویات مقام معظم رهبری مدظله العالی مسئلت داریم.
بدیهی است مردم نیز بهترین ناظر در جهت انجام درست امور و مبارزه با فساد هستند که لازم است کلّیه افراد جامعه بر اساس وظیفه شرعی خود بر عملکرد مدیران و مسئولان نظارت داشته باشند که این نظارت همان امر به معروف و نهی از منکر است و از دستگاه‌های نظارتی و حراستی نیز درخواست داریم که با شناسایی عناصر نامطلوب در ادارات و ارگان‌ها دستگاه قضایی را یاری نمایند. والسلام
العبد سید محی‌الدین طاهری
دبیر اجرایی جامعه روحانیت شیراز

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی