[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

اسماعیلی خبر داد: اجرای ۹۰۰ پروژه محرومیت‌زدایی در فارس طی سال جاری، روزنامه شیراز نوین

 رئیس بسیج سازندگی فارس از اجرای ۹۰۰ پروژه محرومیت‌زدایی تا پایان سال جاری در این استان خبر داد.
به گزارش ایکنا از فارس، عبدالحمید اسماعیلی، رئیس بسیج سازندگی فارس دیروز ۱۴ شهریورماه در نشست با خبرنگاران در شیراز و در پاسخ به خبرنگار ایکنا از اجرای ۹۰۰ پروژه محرومیت‌زدایی تا پایان سال جاری در این استان خبر داد و گفت: پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در بسیج سازندگی در قالب اجرای پروژه‌هایی متعددی نظیر محرومیت‌زدایی دنبال می‌شود.
وی افزود: دراین راستا همچنین اشتغالزایی و رفع بیکاری، کمک به تولید و علمی ‌کردن و بهره‌برداری بیشتر با نگاه مهارت‌آموزی در حوزه اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها را در دستور کار خود قرار داده‌ایم.
اسماعیلی با بیان اینکه در حوزه اشتغالزایی در سال جاری تاکنون برای ۸ هزار اشتغال ایجاد کرده‌ایم، این نکته را یادآور شد که ما اشتغال را بعد از گذشت یکسال و با احتساب بیمه افراد در نظر می‌گیریم که اگر بیمه داشتند آنان را جزء افراد صاحب شغل محسوب می‌‌کنیم.
رئیس بسیج سازندگی فارس با تصریح اینکه همچنین در موضوع حمایت از تولید نیز اقداماتی انجام دادیم، گفت: بدین منظور به ۵۲ کارخانه استان فارس کمک کردیم تا تعطیل نشوند و با کمک دستگاه‌ها ۱۷۰میلیارد تومان کمک به کارخانجات استان شد و در رفع موانع تولید اقدامات مختلفی انجام دادیم که البته این کار را با مشارکت سایر دستگاه‌ها انجام دادیم. 
وی با اشاره به خشکسالی حاکم بر فارس گفت: باتوجه‌به این مسئله ما سعی کردیم در شهرها و مناطق مختلف فارس محصولات هر شهر بومی‌سازی کرده و از کشاورزان هر منطقه در راستای تولید محصول آن منطقه حمایت کنیم به عنوان مثال در بحث انار ارسنجان کشاورزان را یاری داده‌ایم البته ما کارشناسان خود را در بحث آموزش‌ها به کشاورزان نیز اعزام کرده‌ایم. 
اسماعیلی همچنین به فعالیت‌های محرومیت‌زدایی این سازمان اشاره کرد و گفت: محرومیت‌زدایی را به‌صورت تخصصی‌تر در استان دنبال می‌کنیم و در شیراز قرارگاه شهید اسکندری بدین منظور راه‌اندازی شده و در شهرستان‌های فارس بسیج سازندگی پروژه‌های مختلفی را با توجه به اقتضائات هر منطقه انجام می‌دهد. وی گفت: در چند روز گذشته ۱۱۰ پروژه محرومیت‌زدایی در جهرم و در روز شنبه نیز بناست ۵۰ پروژه محرومیت‌زدایی را در آباده و خرم‌بید انجام داده و یا انجام دهیم.
رئیس سازمان بسیج سازندگی فارس با یادآوری این نکته که پروژه‌های محرومیت‌زدایی با نگاه ۵۰ درصدی مشارکت دستگاه‌ها انجام می‌دهد، گفت: یعنی اینکه ۵۰ درصد این پروژه‌ها توسط بسیج سازندگی صورت گرفته و ۵۰ درصد دیگر دستگاه‌های اجرایی که اعلام آمادگی کرده‌اند، انجام می‌دهند که در این راستا سهم ما در این پروژه‌های محرومیت‌زدایی ۱۸ میلیارد تومان است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی