[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

برای رهایی کودکان از سوءتغذیه برنامه داریم ، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، گفت: برنامه حمایتی کودکان زیر پنج سال با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) و به همت گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشت دانشگاه، از سال ۱۳۸۰ تا کنون در ۲۵ شهرستان در حال اجراست. به گزارش روابط عمومی ‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» هدف از این برنامه را بهبود وضعیت رشد و تغذیه در کودکان زیر پنج سال دچار سوء تغذیه و با وضعیت اقتصادی نامناسب عنوان کرد و افزود: در این طرح ابتدا کودکان دچار سوء تغذیه در خانه‌های بهداشت و پایگاه‌های سلامت، از سوی بهورزان و مراقبان سلامت شناسایی و برای تأیید و دریافت سبد حمایتی به کمیته امداد امام خمینی (ره) معرفی می‌شوند. او ادامه داد: این سبد حمایتی به گونه‌ای تعریف شده که نیاز روزانه انرژی، پروتئین و ریزمغذی‌های موردنیاز کودک را تأمین کند.
دکتر «همتی» از اهداف دیگر این طرح را آموزش و افزایش مهارت و آگاهی مادران کودک زیر پنج سال تحت پوشش در زمینه تغذیه کودک عنوان کرد.
معاون بهداشت دانشگاه، اضافه کرد: با هدف ارزشیابی برنامه و تعیین اثربخشی آن، قد و وزن کودکان قبل از هر نوبت دریافت سبد غذایی به صورت ماهانه سنجش شده و در پایان هر ۶ ماه، روند رشد آنان مورد بررسی قرار می‌گیرد.
به گزارش روابط عمومی ‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ارزشیابی برنامه طی سال‌های ۱۳۸۰ تا ۱۳۹۶ نشان داده است که بهبودی رشد کودکان زیر پنج سال دریافت کننده سبد حمایتی از ۱۴درصد به ۵۷ درصد ارتقا یافته است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی