[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۰
  • دوره جدید

برنامه‌های فرهنگی با محوریت آموزش اجرا می‌شود ، روزنامه شیراز نوین

معاون فرهنگی، هنری و ورزشی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز گفت: تمام برنامه‌های فرهنگی و هنری ارائه شده در دومین جشنواره خرم رود شیراز با تأکید بر آموزش به شهروندان اجرا می‌شود. به گزارش روابط عمومی‌ سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز مهدی تقوی فرد به تشریح برنامه‌های فرهنگی، هنری و شهروندی که در قالب دومین جشنواره خرم رود شیراز اجرا می‌شود پرداخت و اظهار کرد: در غرفه مشاوره کارآفرینی به مخاطبان با تأکید بر حمایت از بانوان و گسترش مشاغل خانگی مشاوره رایگان ارائه می‌شود.  وی با بیان اینکه دو غرفه در اختیار هنرجویان فرهنگسراها قرار دارد، تصریح کرد: هنرجویان می‌توانند صنایع دستی و آثار خود را با هدف بازاریابی در این غرفه‌ها عرضه کنند. 
معاون فرهنگی، هنری و ورزشی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با اشاره به اینکه غرفه نجوم با کمک فرهنگسرای نجوم در این جشنواره برپا شده است، بیان کرد: در این غرفه چادر نجومی ‌پلانتاریوم با عنوان آسمان شب برپا شده است و علاقمندان می‌توانند علاوه بر رصد آسمان با تلسکوپ در این چادر فضای آسمان را از طریق فیلم‌های آموزشی ببینند و توضیحات تکمیلی توسط مربیان نجوم ارائه می‌شود.  تقوی فرد با بیان اینکه بیش از ۱1 غرفه نیز در حوزه شهروندی فعالیت دارند، عنوان کرد: علاوه بر اداره شهروندی سازمان، تمامی ‌سازمان‌های خدمات رسان شهرداری شیراز در این جشنواره حضور یافته‌اند و برنامه‌ها، خدمات و بخش‌های مختلف سازمان خود را در قالب تئوری و عملی به مردم معرفی می‌کنند و از این طریق رفتارهای اجتماعی مطلوب شهروندی را در شهروندان تقویت نمایند. 
وی با تصریح اینکه در بخش شهروندی به منظور ایجاد مهارت در فراگیران از روش نمایش عملی، استفاده شده است برنامه‌ها و دوره‌های مختلفی که در طول سال برگزار می‌شود در این جشنواره به شهروندان معرفی می‌گردد، گفت: این برنامه‌ها در بخش‌های مختلف و بازه‌های زمانی تعریف شده در مراکز فرهنگی سازمان، مساجد، مدارس، پایگاه‌های بسیج و... به صورت رایگان به شهروندان ارائه می‌شود. 
معاون فرهنگی، هنری و ورزشی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز افزود: با توجه به اینکه شیراز کلان شهری است که از نقاط مختلف کشور پذیرای مردم است آموزش‌های شهروندی با هدف یکدست شدن فرهنگ شهروندی اهمیت و ضرورت دارد؛ از این رو برنامه‌های این اداره با تأکید بر آموزش فرهنگ شهروندی در دومین جشنواره خرم رود ارائه شده است. 
به گفته وی اجرای مانورهای سازمان آتش نشانی، آموزش عملی کاشت گل و گیاه به کودکان، برپایی غرفه بازی‌های آپارتمانی ویژه کودکان و معرفی خانه‌های اسباب بازی و خانه شهروند کوچولو به شهروندان و برپایی غرفه انجمن نیک خواهان سلامت با هدف نمایش آثار و دست ساخته‌های روشندلان و بیماران اعصاب و روان شیراز از دیگر بخش‌های این جشنواره است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی